HomeSlider'' Έπαιξα στημένο αγώνα στην Κύπρο'' - Δήλωση ''βόμβα''

” Έπαιξα στημένο αγώνα στην Κύπρο” – Δήλωση ”βόμβα”

Αποκάλυψη – βόμβα από τον Ρουμάνο κεντρικό αμυντικό, Αλεξάντρου Ιάκομπ, ο οποίος σύμφωνα με δηλώσεις του στο μέσο www.gsp.ro, υποστήριξε μεταξύ άλλων ότι έχει αγωνιστεί σε αγώνα ο οποίος ήταν στημένος, στο πλαίσιο του Κυπριακού πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας και συγκεκριμένα – σύμφωνα με τα όσα αναφέρει ο ίδιος – σε παιχνίδι του Εθνικού Άχνας.

Ο 31χρονος σήμερα ποδοσφαιριστής, είχε αγωνιστεί την σεζόν 2015-2016 με τα χρώματα του Εθνικού Άχνας, ενώ ακολούθως, αγωνίσθηκε στην στην ομάδα της Πάφου.

Διαβάστε αναλυτικά τις δηλώσεις του Ρουμάνου ποδοσφαιριστή στο μέσο της πατρίδας του:

Ναι, νομίζω και στην Ρουμανία (έπαιξα σε στημένο αγώνα). Δεν είμαι σίγουρος αλλά άκουσα κάτι μετά.

Αντίθετα, στο εξωτερικό ναι συμμετείχα, το κατάλαβα σε κάποια στιγμή. Όταν ήμουν στην Πάφο πήραμε την άνοδο. Ένα χρόνο προηγουμένως στον Εθνικό σωθήκαμε από διαβάθμιση στην τελευταία αγωνιστική, κόντρα στην Πάφο.

Στον Εθνικό στην πρώτη κατηγορία, το κατάλαβα την ώρα ενός αγώνα ότι έπρεπε να λήξει ισόπαλος. Ένας συμπαίκτης μου που σκόραρε 7 γκολ εκ των οποίων τα πέντε από το σημείο του πέναλτι, έχασε ένα πέναλτι. Εκεί κατάλαβα ότι κάτι συμβαίνει.

Μετά από αυτό, ζήτησα να γίνω αλλαγή αλλά όλες οι αλλαγές είχαν γίνει μέχρι το 50ο λεπτό.

Ήμασταν μπροστά στο σκορ με 2-0 μέχρι το 80′ και τράβηξαν το ματς τόσο πολύ ώστε να ισοφαριστούμε. Ήταν 2-2 στο 90+10′, κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Ο αρχηγός που έπαιζε στην μεσαία γραμμή, μεταφέρθηκε στο κέντρο της άμυνας στα τελευταία 10 λεπτά. Μετά τον αγώνα εκείνο είπα ότι δεν θέλω να παίζω πλέον στην Κύπρο”.