HomeApp Push NotificationΑΠΟΕΛ-ΑΕΖ 3-1 : Στο 2ο ημίχρονο πάτησε γκάζι και πήρε το 3ποντο ο ΑΠΟΕΛ

ΑΠΟΕΛ-ΑΕΖ 3-1 : Στο 2ο ημίχρονο πάτησε γκάζι και πήρε το 3ποντο ο ΑΠΟΕΛ

Η ομάδα του ΑΠΟΕΛ επικράτησε της ΑΕΖ με 3-1 στο ΓΣΠ στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα.

Πιο αναλυτικά :

Στο πρώτο ημίχρονο η 1η προσπάθεια ήρθε από πλευράς φιλοξενουμένων, ο Χατζηβασίλης έκανε το σουτ όμως ο τερματοφύλακας του ΑΠΟΕΛ έδιωξε χωρίς να υπάρξει κάτι σοβαρό.

Στην συνέχεια του αγώνα δεν υπήρχε κάτι ιδιαίτερο καθώς υπήρξε αρκετή ένταση στον χώρο του κέντρου και γενικά στον αγώνα. Το 1ο γκολ του αγώνα ήρθε στο 38ο λεπτό, ο Βιγιαφάνες άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μετά την σέντρα του Δώνη από δεξιά. Η ισοφάριση δεν άργησε να έρθει καθώς ήταν σειρά της ΑΕΖ να απαντήσει στο σκορ με κεφαλιά του Αντωνίου μετά από σέντρα του Βάλντι.

Στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε τον ΑΠΟΕΛ σε ρόλο πρωταγωνιστή, μπήκε δυνατά στην αρχή και η πίεση στην ομάδα του Ζακακίου έφερε καρπούς καθώς διπλασίασε τα γκολ του στο 67ο λεπτό με την προβολή του Μαρκίνιος μετά την πάσα του Κβιλιτάια.

Το τελευταίο γκολ του αγώνα ήρθε στις καθυστερήσεις αυτή την φορά σκόρερ χρίστηκε ο Ντάλσιο ύστερα από σέντρα του Εντογκαλά.

Η TAYTOTHTA TOY ΑΓΩΝΑ

ΑΠΟΕΛ (Ρικάρντο Σα Πίντο): Μπέλετς, Τσεπάκ, Σούσιτς, Πέτροβιτς, Ζέφτε, Κοσταντίνοφ, Βιγιαφάνιες (71′ Σαρφό), Ντάλσιο, Δώνης (71′ Εντονγκαλά), Μαρκίνιος (80′ Γουίλσον), Κβιλιτάια (80′ Τομανέ).

ΑΕΖ (Λιάσος Λουκά): Μπέκερ, Αντωνίου Κ., Ντελμίρο, Αντωνίου Ε., Φοστάβε (55′ Ελευθερίου), Φράγκος, Ματόνγκο (66′ Ιωσηφίδης), Σλόγκαρ, Σαρφό (66′ Παστέλης), Χατζηβασίλης, Ντιγκινί.

Σκόρερ: Βιγιαφάνιες 37′, Μαρκίνιος 67′, Ντάλσιο 90’+2 / Κ. Αντωνίου 44′

Κίτρινες: Βιγιαφάνιες / Σλόγκαρ, Χατζηβασίλης, Κ. Αντωνίου, Φράγκος

Αποβολές: – / –

Στάδιο:  Γ.Σ.Π

Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος

Α’ Βοηθός: Χαραλάμπους Γιώργος