HomeApp Push NotificationΤο πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε...

Το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε…

Το ΑΠΟΕΛ πάλεψε μέχρι τέλους το παιχνίδι κόντρα στους Σουηδούς για να ανατρέψει το σκορ του πρώτου αγώνα αλλά δεν τα κατάφερε. Πήρε δύο φορές προβάδισμα με δύο γκολ διαφορά αλλά το γκολ του Ασόρο στο 92′ έσβησε όλα τα όνειρα των ”γαλαζοκιτρίνων”.

Το ματς:

Φοβερό ξεκίνημα για το ΑΠΟΕΛ που μόλις στο 2′ έχασε την πρώτη του καλή ευκαιρία με συρτό σουτ του Μπλούμ.

Πέντε λεπτά μετά το ΑΠΟΕΛ βρήκε τον τρόπο να ανοίξει το σκορ, ο Σαρφό εκτέλεσε κόρνερ και ο Μάγκλιτσα απο κοντά έκανε το 1-0 μετά από δοκάρι του Καρώ.

thumbnail preview 5 1

Το ΑΠΟΕΛ συνέχισε να πιέζει τους Σουηδούς με τον κόσμο στο πλευρό του.

Στο 23′ ο Μπλούμ με φοβερή εκτέλεση φάουλ έγραψε το 2-0.

thumbnail preview 4 3

Το ΑΠΟΕΛ συνέχισε να είναι καλύτερο μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και το σκορ παρέμεινε όπως είχε στα τελευταία λεπτά. Δίκαια μπροστά το ΑΠΟΕΛ στην ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος οι ”γαλαζοκίτρινοι” δεν πατούσαν τόσο καλά όσο στο πρώτο.

Στο 60′ οι Σουηδοί βρήκαν την πρώτη τους ευκαιρία με διαγώνιο σουτ του Γουεκίμ.

Εννιά λεπτά αργότερα η υπεροχή των φιλοξενούμενων έφερε και το 2-1 με ωραίο σουτ του Άντερσον

thumbnail preview 7 1

Πέντε λεπτά αργότερα το ΑΠΟΕΛ παρέμεινε ζωντανό. Μετά από απίθανη κάθετη του Σαρφό, ο Μαρκίνιος τσίμπησε την μπάλα για το 3-1.

thumbnail preview 9 1

Η Τζούγκαρντεν αμύνθηκε σωστά μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και σε μια αντεπίθεση στο 92′ ”έσβησε” το όνειρο του ΑΠΟΕΛ με γκολ του Ασόρο.

thumbnail preview 8 1

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Τσεμπάκ, Καρώ, Κονσταντίνοφ, Φεράρι (66′ Γουίλερ), Ντάλσιο (80′ Θεοδώρου), Σαρφό, Βιγιαφάνιες, Ντονγκαλά (66′ Μαρκίνιος), Μπλουμ, Μάγκλιτσα.

-Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τσιλιγγίρης, Νταουσβίλι, Σούσιτς, Σατσιάς, Ηλία, Θεοδώρου, Πολυκάρπου, Μαρκίνιος, Γουίλερ, Γεωργίου.

Djurgårdens: Zetterström, P. Johansson, Hien, Ekdal, Andersson, Finndel (84′ Danielson), Sabovic, Eriksson, Wikheim (84′ Banda), Edvardsen (71′ Andersson), Radetinac.

-Στον πάγκο: Vasyutin (GK), Picornell (GK), Löfgren, Asoro, Ademi, Banda, Holmberg, Bengtsson, Doumbouya, Danielson.

Κίτρινες: Μπλουμ, Τσεμπάκ, Θεοδώρου, Ντονγκαλά, Βιγιαφάνιες, Μάγκλιτσα, Κονσταντίνοφ / Edvardsen, Sabovic