HomeApp Push NotificationΣυμβιβασμός στο Τσίρειο

Συμβιβασμός στο Τσίρειο

Καρμιώτισσα και Άρη εξήλθαν ισόπαλοι με σκορ 0-0 στο Τσίρειο Στάδιο, στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα για την 17η αγωνιστική στροφή του πρωταθλήματος. Ένα αρκετά καλό ανά διαστήματα παιχνίδι στο οποίο μάλιστα σημειώθηκαν και 3 φάσεις όπου η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα και μόλις στο 5ο λεπτο, η Καρμιώτισσα είχε δοκάρι. Ο Ντούμπια βρέθηκε απέναντι από τον Βανά, έκανε το πλασέ όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Δέκα λεπτά αργότερα ο Άρης ΄΄απάντησε΄΄ με τον Μπέγκτσον ο οποίος έκανε το σουτ εντός περιοχής, ωστόσο ο Κνόμπλοχ απέκρουσε την μπάλα.

Στο 21′ ήταν η σειρά του Άρη να ”σημαδέψει” το δοκάρι όταν ο Σόκε με σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων. Πέραν του αρκετά καλού πρώτου 20λεπτου το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ανάλογη συνέχεια με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης, ο Άρης ξεκίνησε καλύτερα και κατέγραψε δύο καλές ευκαιρίες στο 49′ και στο 55′ με τον Μπαμπίκα οι οποίες όμως δεν μετατράπηκαν σε γκολ. Στο 59′ η ”ελαφρά ταξιαρχία” κέρδισε πέναλτι για χέρι του Σελούτσκα ωστόσο έπειτα από παρέμβαση του VAR έγινε υπόδειξη να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στο 88ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν το τρίτο δοκάρι τους στο ματς όταν ο Ντούμπια εκτός περιοχής έπιασε ένα δυνατό σουτ με τη μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βανά Άλβες.

Παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων το 0-0 ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Ταυτότητα αγώνα:

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Τάντι, Σελούτσκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Κουλιμπαλί, Ελ Αλουχί (64΄Κρατινάρου) Χούμποτσαν, Οικονομίδης (64΄Νεοφύτου) Μπεν Σαλάμ (36΄Ποντστάφσκι) Ντούρις (82΄Χατζηβασίλης)

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Ποντστάφσκι, Αβραάμ, Μεντίμορετς, Ανδρονίκου, Καλτσάς, Γκραντινάρου, Χατζηβασίλης, Τζανακάκης, Μήτσο, Χρίστου, Νεοφύτου

Άρης: Βανά, Μποακί, Μπέγκτσον (77΄Τζιαβέ) Γκομίς (64΄Στεπίνσκι) Γιαγκό, Μαγιαμπέλα, Μουσούντα, Μπρόρσον, Σόκε (77΄Μπράουν) Μπαμπίκα (71΄Γιαμπλόνσκι) Κακόριν.

Στον πάγκο: Χρυσοστόμου, Σωφρονίου, Μεντιούπ, Πηλέας, Μπράουν, Σικόρσκι, Στεπίνσκι, Ντελμίρο, Πακέ, Γιαμπλόνσκι, Τζιαβέ.

Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος