HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΣατσιάς: Πραγματικά ανεπανάληπτο αυτό που έκαναν μέχρι τώρα οι παίκτες μας

Σατσιάς: Πραγματικά ανεπανάληπτο αυτό που έκαναν μέχρι τώρα οι παίκτες μας

Οι δηλώσεις του προπονητή της ΕΝΠ:

Συγχαρητήρια στους παίκτες μας. Ήταν πραγματικά κάτι το ανεπανάληπτο αυτό που έκαναν μέχρι τώρα. Βγάλαμε τον Άρη που μπορεί να έχει το δεκαπλάσιο μπάτζετ από εμάς. Ήταν ένας μεγάλος στόχος να προκριθούμε στα ημιτελικά. Η εικόνα του παιχνιδιού δεν προσδιόριζε αυτό, μπήκαμε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, χάναμε ευκαιρίες, μπορούσε 2-0 και 3-0 το πρώτο ημίχρονο. Δεν ξέρω τι έγινε στη φάση του πέναλτι. Λεπτομέρειες, στο κύπελλο μετρά διπλά το εκτός έδρας γκολ, ήταν πολύ δύσκολο μετά το δεύτερο γκολ.

Προσπάθησαν οι παίκτες, έκαναν αυτό που έπρεπε, έδωσαν μάχες. Είμαι πολύ περήφανος γι΄ αυτή την ομάδα.Έχουμε μπροστά μας το πρωτάθλημα. Θέλουμε να πάμε στην 1η θέση, να βγούμε στην πρώτη κατηγορία. Να μας στηρίξει ο κόσμος. Μας στηρίζει πολύ ο κόσμος από την πρώτη στιγμή που είμαι εδώ και θέλω να τον ευχαριστήσουμε. Ευελπιστώ να πετύχουμε το στόχο μας.