HomeSliderΝίκη για Γρανάδα με Ερέρα (vid)

Νίκη για Γρανάδα με Ερέρα (vid)

Νίκη για την αντίπαλο της Ομόνοιας στο Γιουρόπα Λινγκ. Η Γρανάδα έκαμψε την αντίσταση της Σεβίλλης, που αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο, κέρδισε με 1-0 κι έπιασε τη Ρεάλ στους 10 βαθμούς και στην πρώτη θέση. Πρώτη ήττα για τη Σεβίλλη.

Στο 5ο λεπτό το σουτ του Μίγια κόντραρε και πέρασε λίγο έξω, ενώ από το κόρνερ, η άμυνα της Σεβίλλης δεν απομάκρυνε και ο Σολδάδο από κοντά παρά λίγο να κάνει τη ζημιά.

Στο 13ο λεπτό η κεφαλιά του Χορδάν πέρασε λίγο έξω, όπως και το σουτ του Μουνίρ στο 32’, με την μπάλα να έχει κοντράρει και σε αμυντικό της Γρανάδα. Τρία λεπτά αργότερα, η κεφαλιά του Ακούνια δε βρήκε στόχο για λίγο, ενώ στο 45+4’ ο Χορδάν αποβλήθηκε με 2η κίτρινη μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.

Κι όμως στο 49’ η Σεβίλλη είχε δοκάρι με τον Μουνίρ, ενώ στο 55’ το σουτ του Κένεντι πέρασε λίγο έξω και στο 66’ ο Μπόνο έσωσε με τα πόδια μετά από κοντινό πλασέ του Πουέρτας.

Και τελικά στο 82ο λεπτό, ο Φουλκιέ σέντραρε από δεξιά και ο Ερέρα με γυριστή κεφαλιά έκανε το 1-0.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρουί Σίλβα, Χερμάν Σάντσεθ, Νέβα, Ντουάρτε, Φουλκιέ, Πουέρτας, Γκοναλόν (69’ Ερέρα), Μοντορό (74’ Σουάρες), Μίγια, Κένεντι (59’ Ματσίς), Σολδάδο (74’ Φέντε Βίκο)

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπόνο, Σέρχι Γκόμεθ (85’ Βάσκες), Νάβας, Εσκουδέρο (18’ Ακούνια), Ντιέγκο Κάρλος, Ράκιτιτς, Φερνάντο, Σούσο (46’ Ντε Γιονγκ), Χορδάν, Κάρλος Φερνάντεθ (46’ Οκάμπος), Μουνίρ (70’ Εν Νεσιρί)

Η Ομόνοια συναντά τη Γρανάδα  στις 5 Νοεμβρίου στο ΓΣΠ.