HomeSliderΥπάρχει δίψα για βαθμούς στην ΑΕΚ

Υπάρχει δίψα για βαθμούς στην ΑΕΚ

Το παιχνίδι με τη Δόξα ανήκει στο παρελθόν, αλλά μπορεί να αποτελέσει ένα καλό μάθημα για τους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ. Μετά από ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, η ομάδα έδειξε το κακό της αγωνιστικό πρόσωπο στο δεύτερο 45λεπτο και έφυγε με το βαθμό από το Μακάρειο απέναντι στη Δόξα.

Δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι ο Σωφρόνης Αυγουστή τόνισε στις δηλώσεις του ότι η ομάδα μπορούσε να χάσει το παιχνίδι, παρά το γεγονός ότι έκανε το καλύτερο πρώτο ημίχρονο από την ημέρα που ανέλαβε. Με βάση αυτά τα δεδομένα, αναμένεται να γίνει η ανάλυση του αγώνα που στόχο έχει να μην επαναληφθούν τα ίδια λάθη.

Από το παιχνίδι του Μακαρείου προέκυψαν και κάποια θετικά, με τους Μολ και Λαφράνς να πραγματοποιούν το ντεμπούτο τους με την ομάδα. Ο πρώτος είχε εξαιρετική απόδοση με αποκορύφωμα την απόκρουση πέναλτι του Σαντίκ στο 54ο λεπτό, ενώ ο Λαφράνς έδειξε ότι είναι ένας ποδοσφαιριστής που μπορεί σε βάθος χρόνου να δώσει σημαντικές λύσεις στην άμυνα της ομάδας.

Ακολουθεί το εντός έδρας παιχνίδι με τον Ερμή την ερχόμενη Παρασκευή στις 18:00. Για την ΑΕΚ δεν υπάρχει άλλος στόχος πλην της νίκης. Υπάρχει δίψα για θετικό αποτέλεσμα μετά από τέσσερα παιχνίδια. Προς αυτό το στόχο θα ξεκινήσει να προετοιμάζει την ομάδα του από σήμερα ο Σωφρόνης Αυγουστή και μένει να δούμε εάν ετοιμάζει αλλαγές.