HomeΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑΒόλεϊ: Ώρα στέψης... «πράσινη»!

Βόλεϊ: Ώρα στέψης… «πράσινη»!

Έφτασε η ώρα της επιβράβευσης για την ομάδα βόλεϊ Ανδρών της Ομόνοιας. Το βράδυ, μετά από τον αγώνα Κυπέλλου με την Α.Ε. Καραβά (20:00, Cablenetsports3 HD), θα γίνει η απονομή του τροπαίου για την κατάκτηση του 8ου τίτλου πρωταθλήματος. Ο αρχηγός των «πρασίνων» Άγγελος Αλεξίου θα παραλάβει το τρόπαιο από τον πρόεδρο της ΚΟΠΕ Δρ Κώστα Κωνσταντίνου και θα ακολουθήσει η φιέστα των πρωταθλητών στην αίθουσα «Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία».

Όσον αφορά στον αγώνα, οι «πράσινοι» θέλουν να επιβεβαιώσουν τα προγνωστικά και να κάνουν το πρώτο βήμα για πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης, που θα διεξαχθεί στις 5 Απριλίου.

Την ίδια ώρα, θα διεξαχθεί στο «Θεμιστόκλειο» ο επαναληπτικός της προημιτελικής φάσης ανάμεσα στην Ανόρθωση και τη Νέα Σαλαμίνα. Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν προβάδισμα λόγω της νίκης τους στο πρώτο παιχνίδι με 3-0. Έτσι, βολεύονται ακόμα και με ήττα με 3-2 σετ. Η Ανόρθωση θα επιδιώξει νίκη με 3-0 ή 3-1, ούτως ώστε να διεκδικήσει την πρόκριση στο «χρυσό σετ». Στα ημιτελικά η νικήτρια θα αντιμετωπίσει τον Παφιακό.