HomeApp Push NotificationΤριάρα και συνέχεια στις νίκες!

Τριάρα και συνέχεια στις νίκες!

Συνέχεια στις νίκες έδωσε το ΑΠΟΕΛ αφού πέρασε και από το Αμμόχωστος. Οι ”γαλαζοκίτρινοι” νίκησαν με 1-3 την Νέα Σαλαμίνα και ανέβηκαν στους 30β. Στους 16β έμειναν οι γηπεδούχοι.

Το μάτς:

Στο πρώτο μέρος το ΑΠΟΕΛ μπήκε πιο δυνατά χωρίς όμως να φτιάξει κάτι ιδιαίτερο στο πρώτο 15λεπτο.

Στο 24′ ήρθε η πρώτη φάση με σουτ του Σαρφό και τον Μελισσά να του λέει όχι.

Δύο λεπτά ο Μελισσάς είπε και πάλι όχι με τις γροθιές.

Στο 36′ το ΑΠΟΕΛ έκανε το 0-1 με κεφαλιά του Μπλούμ μετά από σέντρα του Σατσιά.

thumbnail preview 4

Δύο λεπτά αργότερα ο Μαρκίνιος με ατομική ενέργεια, πάτησε περιοχή, εκτέλεσε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

thumbnail preview 5

Έτσι το ΑΠΟΕΛ πήγε στα αποδυτήρια με το 0-2 υπέρ του.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι σκόραραν με το καλημέρα και ξαναμπήκαν στο παιχνίδι. Ο Φελίπε με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-2.

thumbnail preview 6

Στο 72′ ο Μπλούμ πήγε να κρεμάσει από πολύ μακριά τον Μελισσά αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 86′ ο Μπέλετς έβγαλε μεγάλη απόκρουση σε κεφαλιά του Άδωνη!

Στο 90+1 ο Κωσταντίνοφ έκανε το 1-3 με γυριστή κεφαλιά και κλείδωσε την νίκη για τους ”γαλαζοκίτρινους”

Νέα Σαλαμίνα: Μελίσσας, Άδωνη, Μάντζιεκ, Κλίμοβιτς (Τιάγκο 61′), Φράγκος (Μαργκάσα 46′), Ντορεγκαράι, Λέουκο (Κουμουρής 87′), Οφόρι, Φελίπε (Μιγκελίτο 72′), Ντιακιτέ (Μποτεάκ 87′), Γκονσάλβες

Στον πάγκο: Κίσσας, Καλανίδης, Μιγκελίτο, Λιμπόμπε, Κουμουρής, Καρλίτος, Μποτεάκ, Νικολάου, Μαργκάσα, Βίκτωρος, Φιάκας, Τιάγκο.

ΑΠΟΕΛ Μπέλετς, Ντβάλι, Κρέσπο, Μάγκλιτσα (Ντάλσιο 63′), Σούσιτς, Μπλουμ, Σατσιάς, Μαρκίνιος (Καρώ 75′), Σαρφό, Ντογκαλά (Εφραίμ 63′), Κοσταντίνοφ

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τσιλιγγίρης, Καρώ, Ντουμπραβάνου, Εφραίμ, Νταουσβίλι, Ηλία, Ντάλσιο, Θεοδώρου, Μούγιανιτς, Πολυκάρπου, Ντιας.

Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
VAR: Κώστα Ροβέρτος