HomeΔΙΕΘΝΗΤης χάρισε τη νίκη !

Της χάρισε τη νίκη !

Η Γιουβέντους έκανε δώρο το τρίποντο στη Νάπολι με τη συμπεριφορά της στο δεύτερο ημίχρονο και το γκολ-χάρισμα στο 85′ και υπέστη ανατροπή στο «Ντιέγκο Μαραντόνα» (2-1), μένοντας χωρίς νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές μόλις για 2η φορά στην ιστορία της!

«Εφιάλτης» για τους Μπιανκονέρι, ονειρική αρχή για τους Παρτενοπέι στη φετινή Serie A! Η Νάπολι ήταν η μεγάλη θριαμβεύτρια του ντέρμπι στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» (2-1) κι έκανε το 3Χ3, με την… ευγενική χορηγία της Γιουβέντους που τα έκανε όλα λάθος στο δεύτερο ημίχρονο και πέταξε μόνη της στα «σκουπίδια» το προβάδισμα που είχε αποκτήσει δίκαια στο πρώτο 45λεπτο.

Υπογράφοντας, έτσι, μια αδιανόητη εις βάρος ανατροπή με γκολ-χάρισμα στο 85′ και το δεύτερο πιο αρνητικό ξεκίνημά της στη σεζόν τα τελευταία 52 χρόνια, δίχως νίκη έπειτα από τις πρώτες τρεις «στροφές»!

Νάπολι (Λεονάρντο Σπαλέτι): Οσπίνα, Ντι Λορέντσο, Μανωλάς, Κουλιμπαλί, Ρούι, Ρουίθ, Ανγκισά, Πολιτάνο (72′ Λοσάνο), Ελμάς (46′ Ουνάς), Ινσίνιε (73′ Ζιελίνσκι), Οσιμέν

Γιουβέντους (Μασιμιλιάνο Αλέγκρι): Σέζνι, Ντε Σίλιο, Μπονούτσι, Κιελίνι, Πελεγκρίνι (58′ Ντε Λιχτ), ΜακΚένι, Λοκατέλι, Ραμπιό, Κουλουσέφσκι, Μοράτα (82′ Κεν), Μπερναρντέσκι