HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροTιμούρ: Σκίστηκε το κεφάλι του και έτρεχε αίμα / Κάτι σοβαρό έγινε

Tιμούρ: Σκίστηκε το κεφάλι του και έτρεχε αίμα / Κάτι σοβαρό έγινε

Διαβάστε τις δηλώσεις του προπονητή της Ανόρθωσης:

Δεν ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι και δεχτήκαμε εύκολο γκολ. Μετά έγιναν κάποια πράγματα και ο Απόλλωνας έμεινε με παίκτη λιγότερο.

Πιστεύω ότι προσπαθήσαμε πάρα πολύ και δημιουργήσαμε αρκετά για να κερδίσουμε το παιχνίδι. Δυστυχώς σε μία φάση που κάναμε εμείς σουτ δεχτήκαμε γκολ σε αντεπίθεση. Στο 2-0 προσπαθήσαμε και κάναμε αρκετές ευκαιρίες. Βάλαμε δύο γκολ και στο τέλος μπορούσαμε να κερδίσουμε.

Θα ήταν άδικο για τον Απόλλωνα που έμεινε για 70 λεπτά με δέκα παίκτες και έβαλε δύο γκολ. Σίγουρα στο 2ο ημίχρονο δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο ούτε 20 λεπτά. Εμένα δεν μου αρέσει όταν έχεις 90 λεπτά και δεν μπορείς να κερδίζεις να λες για καθυστέρηση αλλά κάποιες φορές βλέπεις πως η καθυστέρηση πάει και οκτώ και δέκα λεπτά.

Δεν μπορώ να σχολιάσω τις φάσεις, δεν τις έχω δει αλλά του παίκτη μας σκίστηκε το κεφάλι του και έτρεχε αίμα. Σημαίνει κάτι σοβαρό έγινε.