HomeSliderΤα θετικά του ματς με την Δόξα - Περίοδος φόρμας

Τα θετικά του ματς με την Δόξα – Περίοδος φόρμας

Το παιχνίδι με τη Δόξα έβγαλε πολλά θετικά για την Ομόνοια και είναι σημαντικό ότι η ομάδα είχε γενικότερα πολύ καλή παρουσία. Θυμίζουμε ότι οι «πράσινοι» προέρχονταν από το ισόπαλο 1-1 με τον Ολυμπιακό και είχαν πίεση ενόψει του αγώνα με τη Δόξα. Ανταποκρίθηκαν σε πολύ καλό βαθμό και αυτό είναι κάτι το οποίο ικανοποίησε τον κόσμο της ομάδας αλλά και την τεχνική ηγεσία.

Πολύ καλός ήταν ο Τσέποβιτς, ο οποίος πέραν του γκολ είχε αρκετά καλή παρουσία. Γύριζε για να βοηθήσει την ομάδα του στην ανάπτυξη και είχε πολύ καλή συνεργασία κυρίως με τους Τιάγκο και Ασάντε. Ο τελευταίος ήταν ο κορυφαίος παίκτης της Ομόνοιας, αφού το μόνο που του έλειψε στο πρώτο ημίχρονο ήταν το γκολ. Είχε μια προσπάθεια στο δοκάρι, ενώ ήταν ο ποδοσφαιριστής που τροφοδότησε τον Τσέποβιτς στη φάση του γκολ.

Ο Λοΐζου έκανε επίσης πολύ καλό παιχνίδι και ταλαιπώρησε αρκετά την αντίπαλη άμυνα. Η όλη προσπάθεια του «τριφυλλιού» δεν επέτρεψε στον αντίπαλο να επιτεθεί με αξιώσεις, ενώ το πρόσωπο του αγώνα ήταν ο Φώτης Παπουλής, ο οποίος μπήκε στο γήπεδο στο 66ο λεπτό, στο αμέσως επόμενο σκόραρε το 2-0, ενώ ήταν ο ποδοσφαιριστής που με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (2-0).

Στην Ομόνοια διανύουν περίοδο φόρμας αρκετοί ποδοσφαιριστές και φαίνεται ότι η ομάδα μπορεί να αντεπεξέλθει των δυσκολιών, ακόμα και όταν τα τελευταία αποτελέσματα δεν είναι ευνοϊκά, όπως ακριβώς συνέβη απέναντι στον Ολυμπιακό.

Αυτοί ”σφυρίζουν” τους σημερινούς αγώνες !

Mε αυτά τα παιχνίδια συνεχίζεται σήμερα η 23η αγωνιστική – Δοκιμασίες για ΑΠΟΕΛ – ΑΕΛ