HomeApp Push NotificationΤα είχε όλα στο 2ο και ισοπαλία με τέσσερα τέρματα!

Τα είχε όλα στο 2ο και ισοπαλία με τέσσερα τέρματα!

Ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο ΓΣΠ μεταξύ Ομόνοιας και Δόξας. Στους 32β οι γηπεδούχοι, στους 24β οι φιλοξενούμενοι.

Τα φύλαγαν όλα στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες αφού το πρώτο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα ενώ στο δεύτερο σημειώθηκαν τέσσερα.

Στο πρώτο μέρος το θέαμα δεν ήταν και το καλύτερο με αποτέλεσμα να έχουμε μόλις τρεις καλές ευκαιρίες. Στο 8′ ο Ασαμόα από καλή θέση έστειλε την μπάλα άουτ, στο 25′ η Ομόνοια απάντησε στις ευκαιρίες αλλά το σούτ του Κακουλλή μπλοκαρίστηκε από τον Σισκόφκσι και στο 37′ ο Μέσκα έφυγε μόνος αλλά έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 0-0.

thumbnail preview 7

Το δεύτερο μέρος τα είχε όλα.

Μόλις στο 47′ η Ομόνοια κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κακουλλής.

thumbnail preview 10

Στο 62′ λίγο έλειψε να πετύχει το πρώτο του γκολ ο Λοβέρα αλλά ο Σισκόφσκι του είπε όχι.

Δέκα λεπτά αργότερα η Δόξα έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Σαντίκ μετά από γύρισμα του Εμπραλίτζε.

thumbnail preview 8

Πέντε λεπτά κράτησε το 1-1 η Δόξα αφού ο Μάταβζ από κοντά μετά από απόκρουση πέτυχε το πρώτο του γκολ για το 2-1.