HomeApp Push NotificationΣημαντική νίκη με Ντογκαλά το ΑΠΟΕΛ!

Σημαντική νίκη με Ντογκαλά το ΑΠΟΕΛ!

Ήταν καλύτερο, δυσκολεύτηκε αλλά πήρε την νίκη στο Αμμόχωστος το ΑΠΟΕΛ με ”χρυσό” σκόρερ τον Ντογκαλά.

Το μάτς:

Το πρώτο δεκάλεπτο άνηκε στο ΑΠΟΕΛ και μπορούσε να πάρει ”κεφάλι” στο σκορ τρεις φορές! Δύο σουτ των Μαρκίνιος και Σαρφό πέρασαν άουτ ενώ του σουτ του Ντάλσιο στο 10′ απέκρουσε ο Ταουντούλ.

Στην συνέχεια το ΑΠΟΕΛ έβαζε πίεση στον Οθέλλο που δεν μπορούσε να κρατήσει μπάλα.

Στο 35′ ο Ταουντούλ έβγαλε και πάλι απόκρουση σε σουτ του Εφραίμ.

Δύο λεπτά αργότερα το ΑΠΟΕΛ απείλησε ξανά αλλά το σουτ του Μαρκίνιος δεν βρήκε στόχο.

Έτσι οι δύο ομάδς οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το 0-0.

thumbnail preview 18 1

Δεν άργησε να ανοίξει το σκορ στο δεύτερο μέρος το ΑΠΟΕΛ. Στο 52′ ο Ντογκαλά μετά από γύρισμα του Κρέσπο έκανε το 0-1.

thumbnail preview 31 1

Έξι λεπτά αργότερα το ΑΠΟΕΛ μπορούσε να κάνει τα τέρματα του δύο αλλά το σουτ του Μαρκίνιος σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 76′ ο Μπέλετς έβγαλε την δυσκολότερη του απόκρουση στο παιχνίδι μετά το σουτ του Γκαρσία.

Στη συνέχεια το ΑΠΟΕΛ διαχειριστικέ άψογα το υπέρ του σκορ και πήρε μια σημαντική νίκη.

Ταυτότητα αγώνα:

Οθέλλος: Tαουντούλ, Σταμούλης (Ανάνγκ 81΄) , Γιάνσεν, Ράμος (Ουεσλάτι 59′), Χριστοδούλου (Ναρτίνι 22′), Μπραμπίλλα (Ποπέσκου 81′), Λιπόμπε (Πέρεθ), Σανγκαρέ, Χατζηπασχάλη, Ζουνθαάρρεν, Μαμαντού

Στον πάγκο: Τζιακουρής, Παναγιώτου, Ναρτίνι, Κυριάκου, Ποπέσκου, Κατσιατή, Καστάνας, Πέρεθ, Ανάγκ, Ουεσλάτι, Ιωάννου, Τζέρεμι

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Πέτροβιτς, Ντβάλι (46′ Κωνσταντίνοφ), Βιγιαφάνες (Καττιρτζίης 77′), Τσεμπάκ (Εφραίμ 32′), Κρέσπο, Σούσιτς, Ντάλσιο, Μαρκίνιος, Σαρφό (Σατσιάς 69′), Ντογκαλά (Πολυκάρπου 77′)

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Κίττος, Καραμανώλης, Εφραίμ, Καττιρτζής, Φετφατζίδης, Πολυκάρπου, Κωνσταντίνοφ, Σατσιάς, Βρόντης

Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Κοντεμενιώτης Γιώργος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης