HomeSliderΠήρε το ζητούμενο και βλέπει μπροστά - Θέλει να μείνει εντός στοχων

Πήρε το ζητούμενο και βλέπει μπροστά – Θέλει να μείνει εντός στοχων

Η ΑΕΚ έμεινε αρκετό καιρό μακριά από τις νίκες και η αναμέτρηση με τον Ερμή ήταν εξ αρχής μιας επιλογής. Οι «κιτρινοπράσινοι», αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο παιχνίδι της περασμένης Παρασκευής, έκαναν την ανατροπή και έφτασαν στη νίκη με σκορ 3-1.

Ο Ιβάν Τρισκόφσκι ήταν ο πρωταγωνιστής με τα τρία γκολ που σημείωσε σε περίπου 23 λεπτά αγώνα. Ο Σωφρόνης Αυγουστή μίλησε με τα καλύτερα λόγια για την ομάδα του μετά το τέλος του αγώνα, αλλά ήταν ξεκάθαρος πως ζητά από τους ποδοσφαιριστές του περισσότερα πράγματα εντός γηπέδου.

Η αναμέτρηση με τους «φτεροπόδαρους» ανήκει στο παρελθόν και άπαντες έχουν επικεντρωθεί στη δύσκολη συνέχεια. Ακολουθεί ακόμα ένα εξαιρετικά δύσκολο παιχνίδι, αφού η ΑΕΚ θα πάει στην Πάφο την ερχόμενη Κυριακή για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα.

Η Πάφος δίνει αύριο παιχνίδι με την Καρμιώτισσα στο «Στέλιος Κυριακίδης» και ο Σωφρόνης Αυγουστή αναμένεται να παρακολουθήσει τον επόμενο αντίπαλο της ομάδας του. Μέσα στη βδομάδα θα γίνει η κατάλληλη προετοιμασία με μοναδικό στόχο το τρίποντο το οποίο θα διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες για έξοδο στην Ευρώπη.

Η ΑΕΚ θέλει να αφήσει πίσω της την κακή περίοδο που προηγήθηκε και δεν έχει άλλη επιλογή από το να προσπαθήσει να πάρει ορισμένα συνεχόμενα τρίποντα που θα τη διατηρήσουν εντός στόχου. Αναφορικά με τις αλλαγές που θα προκύψουν στο παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής, είναι αρκετά νωρίς να συζητάμε κάτι τέτοιο και μέσα στη βδομάδα αναμένονται τα νεότερα.