HomeΟΜΑΔΕΣΑπόλλωνΠεριμένουν αντίπαλο οι Απόλλων Ladies

Περιμένουν αντίπαλο οι Απόλλων Ladies

Οι Απόλλων Ladies άρχισαν ιδανικά τις υποχρεώσεις τους στο Τσάμπιονς Λιγκ Γυναικών. Σε αγώνα που διεξάχθηκε στο Μακάρειο στάδιο επικράτησαν της Ρίγα Λετονίας με 3-0 και αναμένουν αντίπαλο για να διεκδικήσουν την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Οι «γαλάζιες» προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0, με τέρματα που σημείωσαν η Γκόμες (16’) και Ρόγιας (27’), ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με τέρμα της Ατσεαμπόνγκ δύο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Το βράδυ (22:00) θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Λευκωσίας το άλλο παιχνίδι του 4ου προκριματικού ομίλου ανάμεσα στην Ζυρίδη (Ελβετία) και την Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε). Η νικήτρια θα αντιμετωπίσει τη λεμεσιανή ομάδα στον τελικό, που θα διεξαχθεί το απόγευμα της Κυριακής 21 Αυγούστου (17:30), με στόχο το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση.