HomeApp Push Notification''Πεντάστερη'' Ομόνοια στο Μακάρειο!

”Πεντάστερη” Ομόνοια στο Μακάρειο!

Με 5-2 νίκησε την ΠΑΕΕΚ η Ομόνοια στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής των πλέι οφ. Στους 49β ανέβηκαν οι ”πράσινοι”, στους 16β παρέμειναν οι γηπεδούχοι.

Στο πρώτο μέρος η Ομόνοια ήταν αρκετά καλύτερη και κατάφερε να προηγηθεί με τον Τσέποβιτς στο 27′ μετά από γύρισμα του Λοβέρα.

Στο 30′ η ΠΑΕΕΚ κέρδισε πέναλτι το όποιο μετέτρεψε σε γκολ ο Βαρέλα για το 1-1

Πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Λοίζου εξ επαφής έστειλε την μπάλα από κοντά στα δίχτυα για 1-2 όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

thumbnail preview 3

Στο 48′ και πάλι ο Λοίζου με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-3.

Τρία λεπτά αργότερα ο Παπουλής με κοντινό πλασέ έγραψε το 1-4.

Στο 61′ ο Λοίζου ολοκλήρωσε το χατ τρικ του με πλασέ μετά από συρτή σέντρα του Κίκο.

Στο 88′ ο Ορρ με ένα φοβερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να μειώσει σε 2-5 όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Ταυτότητα αγώνα:

ΠΑΕΕΚ: Παναγιώτου, Σουμαόρο (80′ Ομπανόρ), Χαραλάμπους, Βαρέλα (74′ Ορρ), Μπάμπιτς (63′ Καπαρτής), Κωμοδίκης (46′ Ενόχ), Παττίχης, Ράμος (63′ Κάιμολεν), Φαν Αμερόνχεν, Κούρος, Α.Νεοφύτου.

-Στον πάγκο: Μαυρομούστακος, Δημητρίου, Ορρ, Ενόχ, Καπαρτής, Ομπανόρ, Μιχαήλ, Κάιμολεν, Παυλόπουλος, Σεργίδης, Νούνιτς, Χρίστου.

Ομόνοια: Φαμπιάνο (46′ Ουζόχο), Ψάλτης, Σέχου, Κίκο, Παναγιώτου (60′ Ευαγγέλου), Μπασιρού, Μιξ, Λοβέρα, Παπουλής (60′ Ζαχαρίου), Λοΐζου (68′ Μποτεάκ), Τσέποβιτς (74′ Κακουλλής).

-Στον πάγκο: Ουζόχο, Κυριακίδης, Μποτεάκ, Ζαχαρίου, Χ.Χαραλάμπους, Α.Σάββα, Κακουλλής, Α.Ευαγγέλου, Ασημένος, Κ.Χρίστου, Ασάντε, Α.Καϊάφας.