HomeSliderΟυέλινγκτον ο... λυτρωτής !

Ουέλινγκτον ο… λυτρωτής !

Ο Απόλλωνας, νίκησε με 1-0 τον Εθνικό μέσα στο Δασάκι, χάρις στο γκολ του Ουέλινγκτον στο 83ο λεπτό, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλωνας ήταν καλύτερος, είχε την κατοχή της μπάλας και προσπάθησε να δημιουργήσει προυποθέσεις για επίτευξη γκολ, ωστόσο ανεπιτυχώς καθώς δεν κατάφερε να ”σπάσει” την άμυνα του Εθνικού.

Το ίδιο σκηνικό επικράτησε και στο Β’ Μέρος, με τους φιλοξενούμενους να έχουν τη κατοχή και να προσπαθούν να βρουν το γκολ. Κάτι το οποίο βρήκαν στο 83′ με την κεφαλιά του Βραζιλιάνου αμυντικού.

Εθνικός Άχνας: Χριστοδούλου, Κ.Ηλία, Μ.Ηλία, Καρασάουκς (Αράζ 54′), Ντόλεζαλ (Κουμής 72′), Χουντόμπιακ, Γκόρουμπετς, Κυπριανού, Φλοριάν, Ταράσοφς, Χολ.

Απόλλωνας: Γιοβάνοβιτς, Χαμάς, Φιλιώτης, Γιοβάνοβιτς, Ουέλινγκτον, Σπόλιαριτς (Τζουμ 59′), Κολ, Ζράντι, Ίλιεφ (Ίντζια 59′), Αλμπάνης, Στορ (Ψύχας 72′)

Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος

VAR: Σολωμού Δημήτρης