HomeSliderΏρα για τρίποντο

Ώρα για τρίποντο

Η ΑΕΚ συμπλήρωσε τρεις αγώνες χωρίς να πάρει βαθμό και αυτό είναι κάτι το οποίο προβληματίζει την τεχνική ηγεσία αλλά και τη διοίκηση. Στο παιχνίδι με την Ένωση, ο αντίπαλος μετέτρεψε σε γκολ όλες τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ενώ είχε και μια μεγάλη ευκαιρία στο τέλος για να κάνει το 3-1.

Η ΑΕΚ, αν και είχε την κατοχή, σπατάλησε ένα ημίχρονο χωρίς να κάνει κάτι ουσιαστικό. Ευτύχησε να φέρει νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι στα ίσα, αλλά και πάλι δέχθηκε ένα εύκολο (και πολύ ωραίο) γκολ από τον Θεοδώρου. Κάπως έτσι συμπλήρωσε τρία παιχνίδια μετρώντας ισάριθμες ήττες. Ακολουθεί ο αυριανός αγώνας με το ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ (16:00) και για την ΑΕΚ οποιοδήποτε αποτέλεσμα εκτός από τη νίκη θα θεωρηθεί αποτυχία. Ο αντίπαλος είναι μια μεγάλη ομάδα και ανεξάρτητα από τη θέση που βρίσκεται παραμένει ισχυρός.

Για την ΑΕΚ, ωστόσο, οι τρεις βαθμοί κρίνονται αναγκαίοι και αυτός είναι ο λόγος που δεν θα αφήσει ικανοποιημένους τους ανθρώπους της ομάδας οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, καλές πιθανότητες να επιστρέψει έχει ο Τρισκόφσκι, ενώ διαθέσιμοι είναι επίσης οι Ακοράν, Τρουγιόλς και Ιωάννου. Εκτός θα μείνει ο Σπιρόφσκι αλλά και οι Σουτερντέν και Χάουγκεν, οι οποίοι αποτελούν νέα αποκτήματα και δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε αυτό το παιχνίδι.

Στην ομάδα της Λάρνακας θεωρείται δεδομένο ότι θα προκύψουν αλλαγές στην ενδεκάδα, αφού η εικόνα του πρώτου μέρους στο παιχνίδι με την ΕΝΠ ήταν απογοητευτική.