HomeSliderΕπίδειξη δύναμης από το ΑΠΟΕΛ! (φωτογραφίες)

Επίδειξη δύναμης από το ΑΠΟΕΛ! (φωτογραφίες)

το ΑΠΟΕΛ συνέτριψε την Ομόνοια με 7-1 στο «Τάσσος Παπαδόπουλος-ελευθερία», στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Futsal. Ο Αλεξίου άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια στο 9’. Το ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε λίγα δευτερόλεπτα μετά  με τον Βασιλείου και έκανε την ανατροπή  δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Κουλουμπρής έκανε το 3-1 για το ΑΠΟΕΛ. Το τέλος του αγώνα βρήκε το ΑΠΟΕΛ να επικρατεί με 7-1 με τα γκολ των Σκαρπάρη, Φηλογένη, Λακούφη και Κουλουμπρή (δύο).

Το ΑΠΟΕΛ σε 5 αγώνες βρίσκεται στην κορυφή με 13 βαθμούς και η Ομόνοια σε 4 αγώνες ακολουθεί με 7 βαθμούς. Εκκρεμεί το παιχνίδι Ομόνοια – ΑΕΛ που ορίστηκε να διεξαχθεί στις 8 Φεβρουαρίου.

Ομόνοια: A. Σκαμπύλης, Λακουφής, Μαντέλι, Πρέα, Ελ Κεμπέ.

ΑΠΟΕΛ: Ψηλογένης, Ομήρου, Σοροκάπα, Κουλουμπρής, Ραφίνια.

Ακολουθεί πλούσιο φωτογραφικό υλικό από το παιχνίδι. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στο φωτογράφο και συνεργάτη μας, Αργύρη Ιωάννου για το φωτογραφικό υλικό.