HomeΔΙΕΘΝΗ'Ολα... ''Χ'' !

‘Ολα… ”Χ” !

Στην πρώτη απώλεια βαθμών της σεζόν υπέπεσε η Γουέστ Χαμ μετά τις νίκες της επί των Νιουκάστλ (2-4 εκτός) και Λέστερ (4-1 εντός), μένοντας στο χορταστικό 2-2 με την Κρίσταλ Πάλας. Τα «σφυριά» παρ’ ότι προηγήθηκαν δις, με τα γκολ των Φορναλς και Αντόνιο στο 39′ και 68′ αντίστοιχα, δέχθηκαν ισάριθμες «απαντήσεις» από τους «αετούς» και τον Κόνορ Γκάλαχερ που σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας του (58′, 70′).

Απίστευτο ματς έγινε και στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», εκεί όπου Νιουκάστλ και Σάουθαμπτον έμειναν στο εντυπωσιακό 2-2. Μετά από ένα… ήσυχο πρώτο ημίχρονο, οι «καρακάξες» άνοιξαν το σκορ στο 55ο λεπτό με τον Γουίλσον. Οι «Άγιοι» έφεραν στα ίσα το ματς στο 74ο λεπτό με τον Ελιονούσι, για να έρθει ο Σεντ-Μαξιμίν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και να δώσει εκ νέου το προβάδισμα στη Νιουκάστλ. Εκεί όπου όλα έμοιαζαν να έχουν κριθεί, στην εκπνοή του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Γουόρντ-Πράους να επιδεικνύει τρομερή ψυχραιμία για το 2-2!

Τέλος, ισόπαλο έληξε και το παιχνίδι ανάμεσα σε Άστον Βίλα και Μπρέντφορντ στο «Βίλα Παρκ», με το σκορ να διαμορφώνεται από το πρώτο τέταρτο και τα τέρματα των Τόνεϊ και Μπουέντια.