HomeSliderΟ Εθνικός είχε την ουσία

Ο Εθνικός είχε την ουσία

Σε ένα παιχνίδι με πολλές καλές στιγμές για Δόξα και Εθνικό, οι φιλοξενούμενοι πήραν σπουδαίας σημασίας νίκη που τους διατηρεί στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη.

Η ομάδα του Ηλία Χαραλάμπους πήρε τη νίκη με 1-0, χάρις σε γκολ του Ζάκπα στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Το πρώτο ημίχρονο ήταν πλούσιο σε θέαμα αλλά δεν είχε γκολ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Εθνικός έκανε εξαιρετική διαχείριση του αποτελέσματος. Η Δόξα πίεσε για να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά του αγώνα χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα. Στις αντεπιθέσεις ο Εθνικός είχε τρομερές ευκαιρίες, τις οποίες δεν εκμεταλλεύτηκε.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Εγγλέζου (80’Γκλίσικ), Μπόλιεβιτς (69’Μπιλάλ), Μουχτάρης, Σαντίκ, Καρλίτος (62’Λουίς Κάρλος), Ασαμόα, Τραϊτσέφσκι (80’Τζίλσον), Γκολομπάρτ, Άδωνη (80’Ολιβέιρα), Κίκας.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπογκαντίνοφ, Ουαλί (67’Παπαγεωργίου), Περατικός, Μιγκελίτο (55’Κ. Ηλία), Ντόλεζαλ (81’Ντεϊβίσον), Κουντόμπιακ, Ζάκπα, Γκόρουπετς, Κυπριανού, Ταράσοφς, Μαΐντεβατς (55’Μ. Ηλία).

Σκόρερ: 65′ Ζάκπα

Κίτρινες: Καρλίτος, Μουκτάρης, Τραϊτσέφσκι, Σαντίκ, Εγγλέζου, Ολιβέιρα, Ασαμόα / Ζάκπα, Ταράσοφς.

Διαιτητής: Νικολάου Γιώργος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
4ος Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
VAR: Χριστοφόρου Μάριος