HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΝίκη στο τελευταίο της χρονιάς για την Νέα Σαλαμίνα

Νίκη στο τελευταίο της χρονιάς για την Νέα Σαλαμίνα

Η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε με 3-2 τον Ολυμπιακό και πανηγύρισε την τελευταία νίκη της χρονιάς για την ίδια.

Το μάτς:

Η Σαλαμίνα ήταν η ομάδα που ήταν καλύτερη από το ξεκίνημα και έβαλε πίεση στον Ολυμπιακό.

Στο 24’ μάλιστα κατάφερα να άνοιξε το σκορ. Ο Καρλίτος πάτησε περιοχή, έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και ο Μιγκελίτο από κοντά άνοιξε το σκορ

10 λεπτά μετά μάλιστα έκανε το 2-0 με τον Τιάγκο μετά από σέντρα του Σεργίου και πήγε στα αποδυτήρια με δυο γκολ διαφορά.

Στο δεύτερο μέρος ήταν ο Ολυμπιακός που βρήκε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία. Στο 55’ ένα δυνατό σουτ του Πεχλιβάνη, το έβγαλε ο Καλανίδης.

Δύο λεπτά αργότερα η Νέα Σαλαμίνα έκανε το 3-0 με τον Φλοριάν μα ευστοχεί σε τετ α τετ.

Στο 69’ ο Ολυμπιακός μείωσε σε 3-1 μετά από αυτογκόλ του Νικολάου.

Δύο λεπτά πριν το τέλος ο Πεχλιβάνης έκανε το 3-2 και έδωσε ενδιαφέρον στο παιχνίδι αλλά μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και η Νέα Σαλαμίνα πήρε την νίκη.

Νέα Σαλαμίνα: Καλανίδης, Σεργίου, Μαλεκκίδης, Μιγκελίτο(57′ Έντσο), Σάντι, Καρλίτος(57′ Ντορεγκαράι), Νικολάου(78′ Ευθυμίου), Φλοριάν, Μαργκάσα(66′ Φράγκος), Βίκτωρος, Τιάγκο(66′ Μποτεάκ):

Στον πάγκο: Κίσσας, Άδωνη, Μάντζιεκ, Κουμουρής, Κλίμοβιτς, Λέουκο, Οφόρι.

Ολυμπιακός: Μολ, Πεχλιβάνης, Χριστοδούλου, Δημητρίου(60′ Δ. Δημητρίου), Χέντρικς, Νάνι, Ζεφκής, Καϊάφας, Ενόχ, Χατζιμητσής, Κορομά.

Στον πάγκο: Πισίας, Χριστοφόρου, Ιωάννιδης, Κοκορίδης, Χριστοδούλου, Δ.Δημητρίου.

Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Ιακώβου Χαράλαμπος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Μεταξάς Μιχάλης
4ος Διαιτητής: Τσαμπαλάς Ανδρέας