HomeSliderΝίκη με υπογραφή... Τσέποβιτς

Νίκη με υπογραφή… Τσέποβιτς

Η ΑΕΛ, επικράτησε με 2-0 του Εθνικού Άχνας στο Τσίρειο, στον μεταξύ τους αγώνα για την 5η αγωνιστική της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδης, πέτυχε και τα δύο της γκολ στο πρώτο μέρος και συγκεκριμένα σε διάστημα μόλις 2 λεπτών !

Στο 10ο λεπτό ο Στεφάν Τσέποβτις με πλασέ από πολύ κοντά έκανε το 1-0 για την ομάδα του ενώ μόλις δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής με τον ίδιο τρόπο έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του διαμορφώνοντας το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΑΕΛΜέγερι, Σάντος (46΄Μηνάς) Ντάφερφελντ, Τεσεϊρα (30΄Σωτηρίου) Ριστέφσκι, Φραντζής (62΄Μεντόγεβιτς) Ρεϊνολντς, Ριέρα, Έουλερ (55΄Μαζάν)Τσέποβιτς, Μιλιντσεάνου (30΄Τόρες)

Εθνικός: Χριστοδούλου, Πηλέας (46΄Μ.Ηλία) Άδωνη, Περατικός, Άμπραχαμ (70΄Κουμής) Χουντόμπιακ, Ζάκπα, Γκόρουμπετς (78΄Κυπριανού) Ιωάννου, Μάζουρεκ (78′ Ελουντού) Ντούρις.

Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος

VAR: Νικολάου Γιώργος.