HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΜπεργκ: Κρίσιμα; Πόσα παιχνίδια παίξαμε μέχρι τώρα; Πόσα απομένουν;

Μπεργκ: Κρίσιμα; Πόσα παιχνίδια παίξαμε μέχρι τώρα; Πόσα απομένουν;

Διαβάστε τις δηλώσεις του τεχνικού της Ομόνοιας:

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, από δύο ανταγωνιστικές ομάδες. Είχαμε καλή κυριαρχία στο πρώτο ημίχρονο, μας έλειψε η τελική πάσα ή σέντρα. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισοδύναμο, είχαμε ευκαιρίες, είχαν και αυτοί και τελείωσε 0-0.

Αν κοιτάξεις τις ευκαιρίες ήταν δίκαιο αποτέλεσμα. Εμείς είχαμε περισσότερη κατοχή και επιτέθηκαμε περισσότερο, αν και η Ανόρθωση είχε παραπάνω επιθέσεις στο δεύτερο ημίχρονο σε σχέση με το πρώτο.

Πάντα θέλουμε να κερδίζουμε, μπαίνουμε στο γήπεδο για να κερδίσουμε. Δεν θα τα καταφέρνουμε πάντα. Ήρθαμε ισοπαλία, παρότι πριν το παιχνίδι θέλαμε να κερδίσουμε. Είναι καλύτερη η ισοπαλία από την ήττα. Θα θέλαμε να τα κερδίζουμε όλα τα παιχνίδια, αλλά κάποιες φορές έρχεσαι ισοπαλία και κάποιες χάνεις.

Είμαστε σε καλή φόρμα. Στα πλέι οφ είναι κλειστά τα παιχνίδια, έτσι θα είναι και στο μέλλον.

Eρωτηθείς για την κρισιμότητα των επερχόμενων ντέρμπι:

Κρίσιμα; Πόσα παιχνίδια παίξαμε μέχρι τώρα; Πόσα παιχνίδια απομένουν; Κάθε παιχνίδι είναι σημαντικό. Δεν είναι διαφορετικά σε σχέση με το πώς ήταν στην αρχή της σεζόν, γιατί όλα δίνουν τρεις βαθμούς και γιατί είμαστε η Ομόνοια και υπάρχουν πάντα απαιτήσεις για τη νίκη. θα συνεχίσουμε να παίζουμε όσο το δυνατόν περισσότερα παιχνίδια, είμαστε ακόμα πεινασμένοι και θέλουμε να κάνουμε το καλύτερο.

Παίζουμε τον επαναληπτικό με τον ΑΠΟΕΛ και μετά έχουμε την ΑΕΛ. Δεν υπάρχει χρόνος ανάμεσα στους δύο αγώνες, την προηγούμενη φορά που παίξαμε την ΑΕΛ είχαμε τρεις μόνο μέρες και ελπίζουμε στο μέλλον να έχουμε περισσότερο χρόνο για προετοιμασία. Ο προημιτελικός με τον ΑΠΟΕΛ είναι ένα μεγάλο παιχνίδι, είναι αυτά τα παιχνίδια που θέλεις να παίζεις και να δίνεις το καλύτερο.