HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΜπαντία: Δεν γνωρίζω αν πέρασε έξω η μπάλα και ο αντίπαλος σκόραρε ξανά

Μπαντία: Δεν γνωρίζω αν πέρασε έξω η μπάλα και ο αντίπαλος σκόραρε ξανά

Οι δηλώσεις του προπονητή της ΑΕΚ:

Κάναμε πολύ άσχημο παιχνίδι. Δεν μπορούσαμε να κάνουμε αυτά που έπρεπε και δεχθήκαμε το πρώτο γκολ σε στατική φάση, κάτι που δουλέψαμε και πρέπει να συνεχίσουμε να δουλεύουμε. Μετά ισοφαρίσαμε και περιμέναμε να κερδίσουμε αλλά μετά σε μια φάση που δεν ξέρω αν πέρασε έξω η μπάλα, ο αντίπαλος σκόραρε ξανά. Έχουμε ακόμα 90 λεπτά, θα πάμε εκεί να πεθάνουμε και να προκριθούμε.

Ήταν θέμα υποτίμησης το κακό παιχνίδι ή επειδή ο αντίπαλος γνωρίζει πολύ καλά τον τρόπο παιχνιδιού σας; Κάποιες φορές σε τέτοια παιχνίδια υπάρχει ένα πρόβλημα, ότι η δυνατή ομάδα θα περάσει. Δεν έχω πρόβλημα να πω την αλήθεια. Τώρα η πραγματικότητα είναι διαφοετική, ήρθαν εδώ και πάλεψαν και κέρδισαν 1-2.

Μετά το γκολ του Ντούρις, φτιάξατε ευκαιρία στις καθυστερήσεις. Που οφείλεται αυτό; Ο αντίπαλος έμεινε πίσω και δεν μας επέτρεψε να βρούμε χώρους. Αρχίσαμε να κάνουμε μπαλιές για να ανοίξουμε τους χώρους. Φτιάξαμε κάποιες φάσεις, σίγουρα δεν ήταν ο καλύτερος τρόπος να παίξεις ποδόσφαιρο αλλά θέλαμε να σκοράρουμε ακόμα ένα γκολ γιατί με 2-2 θα ήταν ένα διαφορετικό σενάριο στον επαναληπτικό. Βάλαμε δυο επιθετικούς για να βρούμε τις λύσεις στο γκολ μέσα από μπαλιές. Φτιάξαμε κάποιες φάσεις στο τέλος, είχαμε 4-5 στιγμές που με λίγη περισσότερη τύχη θα σκοράραμε.