HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΜΑΤΣΑΡΑ με πέντε γκολ στην Λάρνακα με νικήτρια την ΑΕΛ!

ΜΑΤΣΑΡΑ με πέντε γκολ στην Λάρνακα με νικήτρια την ΑΕΛ!

Ματσάρα με πέντε γκολ στο Αμμόχωστος με νικήτρια την ΑΕΛ με 2-3. Στους 41β παρέμεινε η Σαλαμίνα, στους 38β ανέβηκε η ΑΕΛ.

Το μάτς:

Στο πρώτο μέρος ήταν η Νέα Σαλαμίνα που μπήκε πιο δυνατά και στο 12′ έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία. Ο Ντορεγκαράι έπιασε το δυνατό σούτ αλλά ο Ολιβέιρα απέκρουσε.

Εφτά λεπτά αργότερα η ΑΕΛ κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανάλαβε ο Μιραλάς και έκανε το 0-1.

thumbnail preview 23

Ένα λεπτό αργότερα η Νέα Σαλαμίνα απάντησε με γκολ του Ντορεγκαράι!

thumbnail preview 22

Στο 36′ η Σαλαμίνα λίγο έλειψε να γυρίσει το παιχνίδι αλλά ο Ολιβέιρα ήταν έτοιμος στο σουτ του Τιάγκο.

Δύο λεπτά αργότερα ο Μιραλλάς πέτυχε ένα φοβερό γκολ με μακρινό σουτ για να κάνει το 1-2!

thumbnail preview 21 2

Έτσι μετά από ένα φοβερό ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-2.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε ιδανικά για την ΑΕΛ αφού μόλις στο 46′ κατάφερε να κάνει το 1-3 με προβολή του Ρομό

thumbnail preview 24

Στο 58′ η ΑΕΛ μπορούσε να κάνει το 1-4 αλλά ο Τσερνίχ έστειλε την μπάλα άουτ από πάρα πολύ κοντά.

Στο 78′ η Νέα Σαλαμίνα ξαναμπήκε στο παιχνίδι αφού έκανε το 2-3 με τον Ντορεφκαράι

thumbnail preview 28

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση αλλά το σκορ παρέμεινε όπως είχε έτσι η ΑΕΛ πήρε την νίκη.

Νέα Σαλαμίνα:  Κίσσας, Άδωνη, Κάτσικας, Κλίμοβιτς, Καρλίτος, Φράγκος, Μποτεάκ, Ντορεγκαράι, Λέουκο, Οφόρι, Τιάγκο.

Στον πάγκο: Μελίσσας, Μαλεκκίδης, Ντατκοβιτς, Μιγκελίτο, Κουμουρής, Νικολάου, Φλοριάν, Μαργκάσα, Βίκτωρος, Φελίπε, Έντσον, Ντιακιτέ

ΑΕΛ: Oλιβέιρα, Φραντζής, Τεϊσέιρα, Νταβόρ, Παπαφώτης, Μιραλάς, Τσέρνιχ, Μπιλοβάρ, Τζάλμα, Κοντινέλα, Ρομό

Στον πάγκο: Κυριάκου, Μεντόγιεβιτς, Μπεραχίνιο, Παντελή, Αντρέου, Σιλβέστρος, Φιλιποβιτς, Μιλιτσεάνου, Μεντόζα, Κόλιας, Ιωάννου, Νεοφύτου