HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΚόσοβο-Παναγή 2-0 (ημίχρονο)

Κόσοβο-Παναγή 2-0 (ημίχρονο)

Η Εθνική μας χάνει με 2-0 από το Κόσοβο, έπειτα από τα πρώτα 45 λεπτά στην Πρίστινα, για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Nations League. Τα γκολ σημείωσαν ο Μουσλίγια στο 22ο και ο Ρουντάνι στο 45ο λεπτό.

Η ομάδα μας είχε δύο καλές στιγμές με τον Λοΐζου στο 1ο και στο 33ο λεπτό. Απ’ εκεί και πέρα, το παιχνίδι είναι γεμάτο φάσεις από πλευράς γηπεδούχων. Συγκεκριμένα, το Κόσοβο είχε καλές στιγμές στο 9′ στο 13′, στο 15, στο 28′, στο 30′, στο 37′ και στο 40′.

Σε πολλές από αυτές τις περιπτώσεις ο Κωνσταντίνος Παναγή ήταν σε πλήρη ετοιμότητα και αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο το σκορ δεν έχει ανοίξει ακόμη περισσότερο.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου μας, η Ελλάδα είναι στο 1-1 με την Βόρειο Ιρλανδία. Για να ελπίζει, ωστόσο, η Εθνική μας, χρειάζεται βαθμολογικό όφελος από το παιχνίδι στην Πρίστινα.