HomeSliderΚι όμως έγινε

Κι όμως έγινε

Τα πολλά λάθη που έφεραν την ισοφάριση στο Ταλίν απέναντι στη Φλόρα, επανέφεραν τον προβληματισμό στις τάξεις της τεχνικής ηγεσίας της Ανόρθωσης. Η ομάδα της Αμμοχώστου έχασε την ευκαιρία να πανηγυρίσει μια σημαντική νίκη και να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα κι αυτό έγινε με έναν πολύ άδοξο τρόπο.

Στο χθεσινό παιχνίδι, η Ανόρθωση παρουσίασε το καλύτερό της αγωνιστικό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο και έδειχνε ότι το 2-0 με το οποίο προηγήθηκε μπορεί να πάρει πολύ μεγαλύτερες διαστάσεις. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος ισοφαρίστηκε και λίγο έλειψε να χάσει το παιχνίδι. Αυτό το… διπλό πρόσωπο που έδειξαν οι παίκτες της ομάδας της Αμμοχώστου, δεν το συναντάς τόσο εύκολα σε ένα παιχνίδι, αφού η εικόνα των δύο ημιχρόνων ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη.

Κι όμως το είδαμε να συμβαίνει και αυτό είναι κάτι το οποίο θα πρέπει να ενεργοποιήσει όλους στην ομάδα. Ακολουθεί το παιχνίδι με την Πάφο και στόχος της Ανόρθωσης είναι να μην υποπέσει ξανά σε τόσα πολλά λάθη, ώστε να πάρει το τρίποντο.