HomeSliderΗ Ομόνοια προσπάθησε, αλλά δεν τα κατάφερε

Η Ομόνοια προσπάθησε, αλλά δεν τα κατάφερε

Η Ομόνοια αποκλείστηκε από την συνέχεια των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ έπειτα από την ισοπαλία με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ μέσα στο ΓΣΠ και την ήττα της στην Κροατία στον πρώτο αγώνα.

Η Ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ, πήρε το ρίσκο, έκανε αλλαγές στην εντεκάδα της με πλάνο να την κάνει πιο απειλητική και επιθετική, προσπάθησε στον αγώνα αλλά δεν τα κατάφερε.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, η Ομόνοια είχε την κατοχή και είχε τις πιο ουσιαστικές ευκαιρίες παρά το γεγονός ότι είχε 3 τελικές προσπάθειες ενώ η Ντιναμό 5.

Η εικόνα των ”Πρασίνων” στο Α’ Μέρος ήταν σχετικά καλή, έλειψε όμως το γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το πρώτο 20λεπτο η Ντιναμό ήταν ξεκάθαρα καλύτερη και απείλησε αρκετά την Ομόνοια με τον Φαμπιάνο όμως να είναι εκεί και σε 2-3 περιπτώσεις να αποσοβεί τον κίνδυνο.

Στην συνέχεια η Ομόνοια, δεν κατάφερε να ανακάμψει, είχε πρόβλημα στην κυκλοφορία της μπάλας, με αποτέλεσμα η Ντιναμό με την κεφαλιά του Μενάλο στο 78′  έπειτα από ασσίστ του Μίσιτς έκανε το 0-1 τελειώνοντας ουσιαστικά τις ελπίδες του ”τριφυλλιού” για πρόκριση.

Η Ομόνοια, συνεχίζει πλέον στον Γ’ Προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ.

Συγκλονιστικός καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα, ο κόσμος των ”πρασίνων”, ο οποίος δεν σταμάτησε να φωνάζει ακόμα και αρκετά μετά την λήξη του αγώνα, αποθεώνοντας τους ποδοσφαιριστές της ομάδας για την προσπάθειά τους.