HomeSliderΗ Εθνική Παίδων Κ-17 νίκησε σε φιλικό 3-0 το Μαυροβούνιο

Η Εθνική Παίδων Κ-17 νίκησε σε φιλικό 3-0 το Μαυροβούνιο

Η Εθνική μας ομάδα Παίδων Κ-17 νίκησε με 3-0 το Μαυροβούνιο στο σημερινό δεύτερο φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Πέγειας.

Η ομάδα μας όπως και το Μαυροβούνιο, προετοιμάζονται ενόψει της συμμετοχής τους στον Elite Round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της UEFA.

Στο 8ο λεπτό μετά από σέντρα του Χατζηγεωργίου ο Ελευθέριος Ισαάκ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας.

Στο 28ο λεπτό ο Χρίστος Σιημητράς κέρδισε πέναλτι που αξιοποίησε ο ίδιος και πέτυχε το 2-0 και στο 80ο λεπτό ο Παναγιώτης Ανδρέου διαμόρφωσε το 3-0.

Κύπρος (Κ. Χαραλαμπίδης): Πισιήας, Πασχάλη, Σωκράτους, Μικελλίδης, Αγγελή (58′ Ανδρέου), Σιημητράς (58′ Χ. Καττιρτζής), Χατζηγεωργίου (69′ Αβραμίδης), Ευαγγέλου (58′ Λουκαϊδης), Ευθυμίου (58′ Χουλίδης), Σοφοκλέους (69′ Πουρσαϊτίδης), Ισαάκ (75′ Α. Κωνσταντίνου).

Οι δύο ομάδες βρέθηκαν ξανά αντιμέτωπες την περασμένη Τρίτη και η Κύπρος επικράτησε με 1-0 από γκολ του Χρύση Ευαγγέλου στις καθυστερήσεις του αγώνα.