HomeSliderΗ Ανόρθωση επέστρεψε από το 0-2, μοιραίος Ουάρντα στο τέλος και ισοπαλία στο Τσίρειο

Ισόπαλο 2-2 τελείωσε το παιχνίδι στο Τσίρειο στάδιο με την ”Κυρία” να επιστρέφει από το 0-2. Μοιραίος ο Ουάρντα που έχασε πέναλτι στο 95′ για την ολική ανατροπή Στους 46β οι γηπεδούχοι, στους 38β οι φιλοξενούμενοι.

Ο Απόλλωνας έκανε ένα φοβερό πρώτο 10λεπτο και με τα τέρματα των Αλμπάνη στο 4′ και Ντιγκινί στο 10′ με πέναλτι κατάφερε να προηγηθεί πολύς νωρίς 2-0.

thumbnail preview 1 3 thumbnail preview 22

Στην συνέχεια του ημιχρόνου η Ανόρθωση ανέβηκε στα τελευταία στάδια και κατάφερε στο 45′ να μειώσει με τον Χριστοφή.

thumbnail preview 24

Η Ανόρθωση ξεκίνησε το β’ μέρος από κι που έμεινε στο τέλους του πρώτου και στο 50′ κέρδισε πέναλτι ο Ουάρντα το οποίο μετάτρεψε σε γκολ ο Λάζαρος για το 2-2.

thumbnail preview 22 1

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα η Ανόρθωση κέρδισε νέο πέναλτι αλλά αυτή τη φορά ο Γιοβάνοβιτς μάντεψε σωστά και κέρδισε τον Ουάρντα για να μείνει το 2-2 ως τελικό σκορ.