HomeSliderFutsal: Η ΑΕΛ έβαλε... φωτιά στην κορυφή!

Futsal: Η ΑΕΛ έβαλε… φωτιά στην κορυφή!

Η ΑΕΛ επικράτησε του ΑΠΟΕΛ με 3-2 στο ντέρμπι της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Futsal και έβαλε… φωτιά στην κορυφή. Με αυτή την επιτυχία, η λεμεσιανή ομάδα, μείωσε τη διαφορά της από τους «γαλαζοκίτρινους» σε 3 βαθμούς (31 έναντι 34) και δείχνει ικανή να διεκδικήσει τον τίτλο.

Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 5’ με τον Ράφαελ και Tο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε στο επόμενο λεπτό με τον Μόσνα, με το 1-1 να παραμένει μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο 24’ ο Μόσνα έδωσε προβάδισμα στο ΑΠΟΕΛ, όμως οι γηπεδούχοι «απάντησαν» άμεσα με τον Χατζηγεωργίου (26’) για το 2-2 . Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 38ο λεπτό ο Νικόλας Τσακανιάς.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η ΑΕΚ νίκησε την Ανόρθωση με 4-0, με γκολ των Ντα Σίλβα (5′), Πατίκκη (9′) και Πιντσέλι (20′, 38′). Η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο Παρασκευή (19:30) με την αναμέτρηση μεταξύ της Αραράτ και της Ομόνοιας.