HomeSliderΦιλική ήττα της Εθνικής Παίδων από την Αγγλία και νίκη της Δανίας

Φιλική ήττα της Εθνικής Παίδων από την Αγγλία και νίκη της Δανίας

Με αντίπαλο την Αγγλία άρχισε σήμερα τις υποχρεώσεις της η Εθνική μας ομάδα των Παίδων Κ-16 στο Αναπτυξιακό Τουρνουά Εθνικών ομάδων Παίδων που διοργανώνει η ΚΟΠ σε συνεργασία με την UEFA.

Στον αγώνα που φιλοξενήθηκε στο Κοινοτικό Στάδιο Κουκλιών, η Αγγλία νίκησε την Εθνική μας με 3-0.

Η Αγγλία άνοιξε το σκορ στο 46ο λεπτό με τον Sanusi, στο 56ο λεπτό ο Mheuka πέτυχε το 2-0 και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Moore διαμόρφωσε το 3-0.

Κύπρος (Φ. Φιλίππου): Παναγή, Στρούθου (62′ Βασιλείου), Ψηλογένης (71′ Δημητρίου), Ιωάννου, Σταυρινίδης (62′ Στ. Δημοσθένους), Θεοχάρους, Αγγελίδης (75′ Ιωάννου), Παναγή (71′ Στυλιανού), Σκαφή (71′ Πετούσης), Χριστοδούλου (62′ Μιχαλάς), Παπαδόπουλος (62′ Γρούτας).

11:00 Δανία – Αγγλία (Γεροσκήπου)

Σύμφωνα με τους κανονισμούς του τουρνουά, αν ένας αγώνας τελειώσει ισόπαλος, οι δύο ομάδες θα οδηγούνται στη διαδικασία των πέναλτι χωρίς ημίωρη παράταση. Η νικήτρια ομάδα στα πέναλτι θα παίρνει δύο βαθμούς και η ηττημένη ομάδα στα πέναλτι θα παίρνει ένα βαθμό.

Στο τουρνουά, θα εφαρμοστεί το μέτρο της προσωρινής αποβολής ποδοσφαιριστών για οκτώ λεπτά, σε περίπτωση συγκεκριμένων παραβάσεων στις οποίες συνήθως γίνεται χρήση της κίτρινης κάρτας. Το μέτρο της προσωρινής αποβολής βρίσκεται σε δοκιμαστική βάση από την UEFA.