HomeApp Push NotificationΈσωσε την ΑΕΚ ο Τρισκόφσκι στο 92'!

Έσωσε την ΑΕΚ ο Τρισκόφσκι στο 92′!

Με γκολ του Τρισκόφσκι στο 92′ η ΑΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 και να πάρει χρυσό βαθμό!

Το μάτς:

H AEK μπήκε πιο δυνατά και στο 7′ έχασε την πρώτης της ευκαιρία. Ο Γκιούρτσο έπιασε το δυνατό σουτ, ο Ίβουσιτς είπε όχι.

Η συνέχεια μέχρι το 35′ ήταν πολύ ”μέτρια” χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

Στο 38′ η Παφιακή ομάδα κατάφερε να κάνει το 0-1 με πολύ όμορφο γυριστό σουτ του Κβίντα.

thumbnail preview 3 3

Λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο η Πάφος έμεινε με 10 λόγο αποβολής του Τάνκοβιτς!

thumbnail preview 2 3

Στο δεύτερο μέρος η Πάφος ήταν η ομάδα που βρήκε την πρώτη ευκαιρία.

Στο 50′ ένα δυνατό σουτ του Κβίντα πέρασε λίγο έξω.

Το επόμενο 20λεπτο πέρασε χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

Στο 78′ ένα σουτ του Γκιούρσκο, ο Κβίντα έβγαλε την άμυνα.

Έξι λεπτά αργότερα η Πάφος έφτασε κοντά στο 0-2. Ο Μπρούνο πλάσαρε, ο Πίριτς έδιωξε με το πόδι.

Λυτρωτής για την ΑΕΚ στο 92′ ο Τρισκόφκσι! Με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έκανε το 1-1!

thumbnail preview 6 3

Έτσι ο αρχηγός της ΑΕΚ έδωσε ”χρυσό” βαθμό στις καθυστερήσεις αφού το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΚ: Πίριτς, Μίκελ, Λέδες, Λόπες, Γκαρθία, Μιλίσεβιτς, Ροσάλες, Πέρε Πονς, Γιάκολις (64΄Γκρόμοφ) Γκιούρτσο, Μάμας (46΄Τρισκόφσκι)

Στον πάγκο: Γκόρντιτς, Τούμπας, Τόμοβιτς, Κάσας, Σανχούρχο, Τρισκόφσκι, Γκρόμοφ, Χριστοφόρου, Ανδρέου, Τζιωρτζής, Γκονζάλεθ, Νίκολιτς.

Πάφος: Ίβουσιτς, Κβίντα, Μπάιριτς, Παλάσιος, Ικόκο, Ζουνίνιο, Κανέ, Χότσκο, Βαλακάρι (56΄Πελάτζιο) Αμπντουραχίμι, Τάνκοβιτς

Στον πάγκο οι: Αντός, Ζάιρο, Μπεντακόρ, Χέσταντ, Μιχαήλ, Ναμ, Μπρούνο, Ντράγκομιρ,Ταβάρες, Πελάζιο.

Διαιτητής: Bel Dario
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Κοντεμενιώτης Γιώργος
4ος Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς