HomeSliderΕπιστροφή στις νίκες για την Πάφο με... Βαλακάρι !

Επιστροφή στις νίκες για την Πάφο με… Βαλακάρι !

Η Πάφος FC, επικράτησε με  2-0 της ΠΑΕΕΚ Κερύνειας στο ”Στέλιος Κυριακίδης” και επέστρεψε στις νίκες !

Η ΠΑΕΕΚ, κατάφερε να σκοράρει στο 12ο λεπτό, γκολ όμως το οποίο ακυρώθηκε 6 λεπτά αργότερα μέσω του on-field review

H Πάφος σκόραρε στο 41′ με τον Βαλακάρι, γκολ το οποίο ακυρώθηκε αρχικά ως οφσάιντ αλλά εν συνεχεία μέτρησε κανονικά.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΠΑΕΕΚ μπήκε αρχικά πιο δυνατά ωστόσο αργότερα η Πάφος ισορρόπησε το παιχνίδι και στο 87′ ”καθάρισε” το παιχνίδι με το πέναλτι – γκολ του Βαλακάρι που έκανε το 2-0

Πάφος: Ρούτκο, Αΐλτον, Κβίντα, Σεμέδο (89’Ντάγκλας), Μπεριγκό (73’Φουρ), Ζάιρο, Βαλακάρι, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς, Πάντσεον (80’Φυλακτού), Πάγιτς.

ΠΑΕΕΚ: Πρόσεκ, Έσελινκ, Ντίας, Σουμαόρο (79’Ορ), Δημητρίου, Νάντο (87’Ανδρέας Νεοφύτου), Χαράλαμπους (66’Γιάνσεν), Ενόχ (79’Άντρις Νεοφύτου), Καπαρτής (66’Μπάμπιτς), Κούρος, Φραγκέσκου.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ζάιρο, Κβίντα / Ενόχ, Σουμαόρο.

Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Βίκτωρος Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
VAR: Χριστοφόρου Μάριος