HomeΔΙΕΘΝΗΈνα αυτογκόλ… ξενέρωσε τον Βιεϊρά!

Ένα αυτογκόλ… ξενέρωσε τον Βιεϊρά!

Την μπουκιά μέσα από το στόμα της Κρίσταλ Πάλας πήρε η Μπράιτον! Η ομάδα του Πατρίκ Βιεϊρά έφτασε λίγα λεπτά από το να πανηγυρίσει το δεύτερο διπλό της στην Premier League, αλλά ένα αυτογκόλ λύτρωσε τους γηπεδούχους και τους έδωσε την ισοπαλία (1-1).

Οι Λονδρέζοι προηγήθηκαν στο 69’ με ωραίο σουτ του Γκάλαχερ έπειτα από σύγχυση στην περιοχή και αμύνονταν αποτελεσματικά στα επόμενα 20 λεπτά.

Ωστόσο λίγο πριν τη λήξη ο Γκάλαχερ έβαλε λανθασμένα το πόδι του σ’ ένα γύρισμα από δεξιά και στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, σφράγισε το τελικό αποτέλεσμα.

Αυτό που δεν επέτρεψε μεν στην Μπράιτον να πλησιάσει κάπως την εξάδα, αλλά διατήρησε την εξαιρετική φόρμα του τελευταίου διαστήματος, στο οποίο μετρά μια μόλις ήττα σε οκτώ ματς.