HomeSliderΈκτη συνεχόμενη νίκη, ακόμη μια σε ντέρμπι, ανατροπή και .. φουλ για πρωτάθλημα !

Η Ομόνοια είναι μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι, αφού νίκησε τον Απόλλωνα 2-1 με ανατροπή και πλέον βρίσκεται στην 2η θέση με 35 βαθμούς, 1 μόλις λιγότερο από τον Απόλλωνα.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ντιγκινί αλλά η Ομόνοια ανέβασε στροφές, και στο 25′ ισοφάρισε με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής του Τιάγκο.

Στο 2ο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 65′ η Ομόνοια με αυτογκόλ του Σάλαϊ μετά από φοβερή προσπάθεια του Λέζιακς από αριστερά πέρασε μπροστά στο σκορ, κάτι που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ταυτότητα Αγώνα:

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Λέτσιακς, Σέχου, Λανγκ, Λούφτνερ, Γκόμες, Κούσουλος, Παπουλής (83΄Ντούρις) Τζιωνής, Τιάγκο, Ασάντε (89΄Χούμποτσαν)

ΑΠΟΛΛΩΝ: Δημητρίου, Πέδρο, Γιούστε, Σάλαϊ, Βασιλείου (87΄Γκακπέ) Ντένιτς (70΄Ντένιτς) Κατελάρης, Πίττας, Γιαννιώτας, Ντιγκινί, Νταμπό (70΄Μπένσοπ)

Κίτρινες: Γκόμες/Μπένσοπ, Πέδρο

Διαιτητής: Χριστοφή Τιμόθεος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
4ος Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος

VAR: Δημητρίου Βασίλης