HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΔιπλό του Άρη μέσα στο ΓΣΠ !

Διπλό του Άρη μέσα στο ΓΣΠ !

Ο… νεοφώτιστος Άρης Λεμεσού, επικράτησε του Ολυμπιακού Λευκωσίας μέσα στο ΓΣΠ, στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Λιάσου Λουκά νίκησε με σκορ 2-1 και μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε σχετικά κακά με τις δύο ομάδες να μην έχουν αρκετές φάσεις πέραν μιας του φορ του Ολυμπιακού Βαγγέλη Μάντζη.

Μετά το 20ο λεπτό, ο Άρης ανέβασε ρυθμό και στο 36′ προηγήθηκε χάρις στο γκολ του Κβάσιουκ.

Στο 42′ μάλιστα επιβεβαίωσε την υπεροχή του γράφοντας το 2-0 με τον Σισκόρκσι.

Στο 2ο μέρος ο Άρης μπήκε πιο δυνατά έψαξε το 3-0  αλλά δεν τα κατάφερε με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν ρυθμό και να ψάχνουν την ισοφάριση η οποίο όμως δεν ήρθε.

Ο Ολυμπιακός ωστόσο, κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με τον Ευτιχίδη στο 90+4

Ολυμπιακός Μολ, Σαμπίνια, Μουκτάρης, Σάλι, Μάντζης, Κα (Γουίλσον 56′), Μανρίκε, Σαρφό, Κονφέ (Γκουστάβο 56′), Νάνι, Βαγγέλης

Αρης Άλβες, Λόπες, Σικόρσκι, Στεπίνσκι (Σπόλιαριτς 65′), Καζού, Φράγκος, Γιάγκο, Σίντενφελτ, Κβασούκ (Σλόγκαρ 58′), Μπαμπίκα (Ιωσηφίδης 58′), Σιμιόν

Διαιτητής: Νικολάου Γιώργος

VAR: Χριστοφόρου Μάριος