HomeΔΙΕΘΝΗ«Διπλό» στη Μόσχα για τη Σάλτσμπουργκ

«Διπλό» στη Μόσχα για τη Σάλτσμπουργκ

Πήγε στην Μόσχα με την πλάτη στον τοίχο και φεύγει από εκεί θριαμβεύτρια στο ματς με τη Λοκομοτίβ Μόσχας. Η Σάλτσμπουργκ στο παιχνίδι που θα έκρινε την συνέχειά της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, μέσω του Europa League, έδειξε το καλό της πρόσωπο, το καλύτερο στο εφετινό Τσάμπιονς Λιγκ. Πήρε τη νίκη 3-1 απέναντι στους Ρώσους που την ανέβασαν στην τρίτη θέση του ομίλου.

Οι Αυστριακοί προηγήθηκαν με 2-0 στο 41ο λεπτό με το δεύτερο τέρμα του Μπερίσα, ο οποίος είχε ανοίξει το σκορ στο 28ο λεπτό..

Η Λοκομοτίβ προσπάθησε να αντιδράσει, μείωσε στο 79ο λεπτό με πέναλτι του Μίραντσουκ που τις έδινε ελπίδες για να ισοφαρίσει. Ωστόσο η Σάλτσμπουργκ δεν επηρεάστηκε και στο 81’ με τον Αντεγιέμι έκανε το 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Πηγή: sport-fm.gr