HomeApp Push Notification''Χορταστική'' ισοπαλία στην Λεμεσό

”Χορταστική” ισοπαλία στην Λεμεσό

ΑΕΛ και Ακρίτας Χλώρακας εξήλθαν ισόπαλες με σκορ 2-2 στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα για την 3η αγωνιστική της β’ φάσης του πρωταθλήματος στο 2ο γκρουπ.

Η ΑΕΛ ξεκίνησε καλύτερα και στο 6ο και 12ο λεπτό είχε καλές ευκαιρίες με τον Μιραλάς για να προηγηθεί στο σκορ χωρίς ωστόσο να το καταφέρει. Αντίθετα, ο Ακρίτας ήταν αυτός που στο 22ο με το πλασέ το Φιλίππου κατάφερε να προηγηθεί με 1-0.

Μάλιστα, στο 25ο λεπτό, η ομάδα της Χλώρακας έφτασε κοντά στο 2-0 αλλά το πλασέ του Τόρες δεν ήταν καλό. ‘Εξι λεπτά αργότερα, η ΑΕΛ απάντησε στις ευκαιρίες με το σουτ του Μιραλάς το οποίο όμως κατέληξε στο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΛ είχε ευκαιρία στο 53ο λεπτό με το σουτ του Κατσανίκλιτς αλλά ο Πρεντρέου με μεγάλη απόκρουσε αποσόβησε τον κίνδυνο. Ό,τι δεν κατάφερε ο Κατσανίκλιτς στο 60 όμως το κατάφερε στο 63’ ! Μετά από ασταθή απόκρουση του Πρεντρέου, ο Σουηδός έπιασε το ”ριμπάουντ” και από κοντά ισοφάρισε.

Μάλιστα δύο λεπτά αργότερα και πάλι ο Κατσανίκλιτς κατάφερε να βρει δίχτυα έπειτα από ασίστ του Μιχαήλ για το 2-1 και την ολική ανατροπή του σκορ.

Ωστόσο, ο Ακρίτας δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, αφού στο 72ο λεπτό κατάφερε με την κεφαλιά του Τόρες να ισοφαρίσε σε 2-2. Μάλιστα στο 84ο λεπτό λίγο έλειψε να φύγει με το ”διπλό” από την Λεμεσό η ομάδα της Χλώρακας αφού ο Τόρες βγήκε στο τετ α τετ με τον Μούριελ με τον Βραζιλιάνο εν τέλει να βγαίνει νικητής και να κρατάει το 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΑΕΛ Μούριελ, Τεϊσέιρα, Χασά (Μπεραχίνο 65′), Νταβόρ, Παπαφώτης, Μιραλάς (Kατσανίκλιτς 46′), Παντελή, Φιλίποβιτς (Μπίλοβαρ 46′), Μιλιτσεάνου (Ρόμο 46′) , Μεντόζα (Μεντόγεβιτς 78′), Τζάλμα

Στον πάγκο: Oλιβέιρα, Φραντζής, Μεντόγεβιτς, Μπεραχίνο, Κατσανίκλιτς, Σιλβέστρος,Τσιμπόλα, Τσέρνιχ, Ιωάννου, Μπίλοβαρ, Κοντινέλα, Ρόμο

Ακρίτας Πεντρέου, Κονέ (Κλεμέντε 75′), Άμπραχαμ, Εράσο, Μεντίμορετς, Γαβριήλ, Σέχιτς, Τόρες (Δημοσθένους 89′) , Σαραβάνια, Καραγιάννης (Αμπντουσαλάμοφ 75′), Μασάδο

Στον πάγκο: Kαστεγιάνι, Πάζαρος, Παουγκέν, Σουλεϊμάν, Ντραμέ, Αμπντουσαλάμοφ, Ντα Σίλβαμ Ντουμπόφ, Δημοσθένους, Φαουριέλ, Κλεμέντε, Βάσκο

Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος
4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης
VAR: Σολωμού Δημήτρης
AVAR: Ανδρέου Π. Ανδρέας