HomeSliderΑυτό τελείωσε / Η προσοχή στο επόμενο

Αυτό τελείωσε / Η προσοχή στο επόμενο

Η παρουσία της Ομόνοιας μέσα στη Βασιλεία άφησε ικανοποιημένους τους φίλους της ομάδας. Οι παίκτες του Μπεργκ μπορεί να έχασαν με 3-1, ωστόσο ήταν μέσα στο παιχνίδι μέχρι το 90ό λεπτό και κυνηγούσαν την ισοφάριση. Ο αγώνας της Ευρώπης, ωστόσο, αποτελεί παρελθόν και άπαντες αναμένεται να επικεντρωθούν από αύριο στο παιχνίδι με την ΠΑΕΕΚ.

Η συγκεκριμένη αναμέτρηση θα γίνει στο Μακάρειο την ερχόμενη Δευτέρα και δεν υπάρχει οτιδήποτε άλλο στο μυαλό εκτός από το νικηφόρο αποτέλεσμα. Ο Νορβηγός προπονητής έκανε πολλές αλλαγές στο χθεσινό παιχνίδι. Τόσο στην ενδεκάδα που παρέταξε, όσο και στο ημίχρονο του αγώνα όπου προχώρησε σε πέντε αλλαγές.

Η πρόθεσή του ήταν ξεκάθαρη και δεν θέλησε να επιβαρύνει τους παίκτες του με πολλά λεπτά συμμετοχής. Όσον αφορά τα σενάρια στην Ευρώπη, αυτά θα εξεταστούν την κατάλληλη στιγμή, αφού τώρα προέχει ο αγώνας της Δευτέρας που αντιμετωπίζεται με απόλυτη σοβαρότητα.