HomeSliderΑΠΟΕΛ: Ολοκλήρωσε με νίκη

ΑΠΟΕΛ: Ολοκλήρωσε με νίκη

Με νίκη αποχαιρέτισε την φετινή σεζόν το ΑΠΟΕΛ κερδίζοντας στο ΓΣΠ τον Ερμή με 2-0. Οι «γαλαζοκίτρινοι θέλουν να ξεχάσουν όσο πιο γρήγορα την φετινή σεζόν και να προσηλωθούν στην επόμενη, αφού τίποτα δεν λειτούργησε σωστά. Τελευταίο παιχνίδι και για τον Γιώργο Μερκή ο οποίος σταματάει το ποδόσφαιρο. Πριν την έναρξη του αγώνα μάλιστα τιμήθηκε ο διεθνής κύπριος αμυντικός και οι στιγμές ήταν αρκετά συγκινητικές.

Στον αγώνα τώρα το ΑΠΟΕΛ ήταν καλύτερο από τον Ερμή και στο α’ ημίχρονο κατάφερε να πετύχει το τέρμα με τον Κατσαντώνη στο 29′ μετά από ασίστ του Σταύρου Γεωργίου. Στην επανάληψη το ΑΠΟΕΛ πέτυχε και δεύτερο τέρμα αυτή την φορά με τον Γεωργίου, ο οποίος πέρασε τους πάντες που βρήκε μπροστά του και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα. Ο Ερμής προς το τέλος του αγώνα είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Ο Ερμής ως γνωστό την επόμενη σεζόν θα αγωνίζεται στην β’ κατηγορία.

ΑΠΟΕΛ: Πρινιωτάκης, Σάντος, Ντε Βινσέντι (65′ Τουμάζος), Κατσαντώνης, Μερκής, Ζαμπάλα (46′ Γουίλερ), Σιέλης, Γεωργίου, Βρόντης (65′ Δημητρίου), Τσουτσούκης, Κούτσακος.

Ερμής: Αντωνίου (80′ Κωνσταντίνου), Καραγκούνης, Γαβριήλ, Μέιρα (46′ Αδάμου), Ζαβός (46′ Xατζαντώνης), Καϊσερλίδης, Σάντο, Χαρή (63′ Ερωτοκρίτου), Γεωργίου, Παντελή, Σιντιμπέ.