HomeSliderΆνετη νίκη για το ''τριφύλλι''

Άνετη νίκη για το ”τριφύλλι”

Η Ομόνοια, επικράτησε με 4-1 της ΠΑΕΕΚ στο ΓΣΠ στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα για την 4η αγωνιστική της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Νιλ Λένον, άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με τον Τιμ Μάταβζ έπειτα από ασσίστ του Ζαχαρίου, ωστόσο η ΠΑΕΕΚ, έφερε στα ίσα το παιχνίδι στο 34ο λεπτό με τον Βαρέλα έπειτα από ασσίστ του Μιλτς. Το 1-1 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Ομόνοια έκανε στο 53′ το 2-1 με τον Ντίσκερουντ έπειτα από ασσίστ του Λέζιακς ενώ 5 λεπτά αργότερα έμεινε με 10 παίκτες αφού αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Χούμπτοσαν για σκληρό μαρκάρισμα στον Καπαρτή.

Στο 63′ ο ΄Μάρκο Τσέποβιτς, έκανε τρία το γκολ της ομάδας του μετά από ασσίστ του Λοΐζου, ενώ στο 78′, ο Σέρβος με κοντινό πλασέ έκανε το 4-1.

Το τελικό 4-2, διαμόρφωσε για λογαριασμό της ΠΑΕΕΚ ο Κωμοδίκης.