HomeΚυπριακό Ποδόσφαιρο«Τρελό» παιχνίδι και νίκη του Απόλλωνα στην Πάφο!

«Τρελό» παιχνίδι και νίκη του Απόλλωνα στην Πάφο!

Ο Απόλλωνας πήγε να αυτοκτονήσει στην Πάφο αλλά με ΜΠΑΖΕΡ ΜΠΙΤΕΡ στο τέλος πήρε την νίκη στην Πάφο!

Το ματς:

Το παιχνίδι ξεκίνησε ονειρικά για τον Απόλλωνα. Στο 3’ ο Σαγκάλ έδωσε στον Αμντουρεχίμι και αυτός από κοντά έκανε το 0-1.

Στο 20’ ο Βαλμπουενά έπιασε ένα φαλτσαριστό σουτ και ο Ανέστης το έβγαλε σε κόρνερ.

Οκτώ λεπτά αργότερα η Καρμιώτισσα έχασε την πρώτη της ευκαιρία. Ωραία πάσα του Ρόσι στον Φουρ που κάνει πλασέ, όμως στέλνει την μπάλα άουτ.

Στο 38’ ο Απόλλωνας έκανε τα τέρματα του δύο! Ο Μάρκες με πανέμορφο σουτ έκανε το 0-2!

Ένα λεπτό αργότερα ο Ντουμπια με φοβερό σουτ μείωσε σε 1-2 όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου η Καρμιώτισσα έχασε μεγάλη ευκαιρία. Ωραία πάσα του Νεοφύτου στον Κατσαντώνη που κάνε με τη μία το πλασέ, όμως ο Λέουβενμπεργκ μπλόκαρε!

Στο 65’ οι γηπεδούχοι έχασαν ακόμη μια ευκαιρία. Εξαιρετικός συνδυασμός από τους παίκτες των γηπεδούχων, ο Ντούμπια έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε κόρνερ!

Ο Απόλλωνας κόντρα στην ροή πέτυχε 3ο γκολ. Στο 73’ ο Βαλμπουενά εκτέλεσε κόρνερ και ο Μαλεκκίδης από κοντά έκανε το 1-3.

Η Καρμιώτισσα όμως είχε τις απαντήσεις! Αρχικά στο 83’ μείωσε με πεναλτι του Ντουμπια και στο 87’ με τον Ρόσι ισοφάρισε σε 3-3!!

Στο 96’ ο Απόλλωνας κατάφερε να πάρει την νίκη με γκολ του Πέρεζ μέσα σε χαλασμό κόσμου από τους φιλοξενούμενους!

Καρμιώτισσα: Ανέστης, Μαλόνε, Ντούμπια, Νεοφύτου, Φουρ (46′ Λουκίλι), Τσουκαλάς, Ρόσι, Γκραντινάρου (81′ Παντελή), Χριστοφόρου (66′ Σουκ), Κατσαντώνης, Κοβάσεβιτς.

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Άντος, Μελετίου, Αβραάμ, Λουκίλι, Μιχαήλ, Παντελή, Θεοδώρου, Νιούπορτ, Αγγελή, Ματθαίου, Σουκ.

Απόλλωνας: Λέουβενμπεργκ, Εκπολό, Μπεσάρτ (66′ Τέκιε), Μαλεκκίδης, Σαγκάλ (66′ Βάργκα), Χάμπος (77′ Σπόλιαριτς), Νταρίκουα, Βαλμπουενά (84′ Κρμέντσικ), Φιλιώτης, Μάρκες (84′ Πέρες), Κολ.

Στον πάγκο: Λοίζου, Δημητρίου, Σιέλβικ, Άδωνη, Τέκιε, Πέρετζ, Κρμέντσικ, Ποντικός, Σπόλιαριτς, Ψύχας, Κοστάκε, Βάργκα

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 41′ Νεοφύτου, 52′ Τσουκαλάς, 69′ Κατσαντώνης, 72′ Κοβάσεβιτς / 24′ Νταρίκουα, 53′ Αμπντουραχίμι, 73′ Μαλεκκίδης

Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Λάμπρου Λάμπρος