HomeΟΜΑΔΕΣΕίχε ουσία και πήρε τη νίκη ο Ολυμπιακός

Είχε ουσία και πήρε τη νίκη ο Ολυμπιακός

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Ολυμπιακό που κέρδισε 2-1 την Πάφος F.C. χθες στο Μακάρειο στάδιο σε παιγνίδι για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δύο διαφορετικά ημίχρονα χθες με τον Ολυμπιακό να είναι αποτελεσματικός στις ευκαιρίες που δημιούργησε σε αντίθεση με την Παφιακή ομάδα που υστέρησε σε άλλο ένα παιγνίδι και δεν αποκλείεται να προκύψουν εξελίξεις. Οι «μαυροπράσινοι» προηγήθηκαν στο 60’ με τον Μάντζη ενώ στο 76’ ο Γκουστάβο με απευθείας εκτέλεση φάουλ ζευγάρωσε τα τέρματα. Το μόνο που κατάφερε η Πάφος ήταν να μειώσει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Βαλακάρι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μιχαήλ, Νάνι, Ανδρέου, Σαμπίνια, Μανρίκε, Γαρουφαλιάς (68’ Σωτηρίου), Σαντάνα (58’ Ζαχαρίου), Κυριάκου, Γκουστάβο, Φαν Κέσελ, Μάντζης (77’ Πεχλιβάνης)

ΠΑΦΟΣ F.C.: Ρούντκο, Αουρέλιο, Σάιθ, Αραγιούρι, Βαλεριάνος, Χάτσινσον (76’ Φυλακτού), Πάντσεον, Βαλακάρι, Φουρ (81’ Κούζικ), Βα, Μπεριγκό (67’ Ράκελς)

Σκόρερ: 60’ Μάντζης, 76’ Γκουστάβο/ 90’+3’ πεν. Βαλακάρι

Κίτρινες: Γαρουφαλιάς, Μάντζης (3η), Ανδρέου/ Βαλεριάνος, Χάτσινσον