HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΞεμούδιασμα στο Μπίλεφελντ

Ξεμούδιασμα στο Μπίλεφελντ

Άνετο διπλό με 4-1 πήρε η Μπάγερν στην έδρα της Αρμίνια Μπίλεφελντ, χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα.

Στο 8ο μόλις λεπτό ο Μίλερ βρέθηκε φάτσα με τον Ορτέγκα, προσπάθησε να βρει τον Κομάν αλλά οι κόντρες των ευνόησαν και από κοντά πλάσαρε για το 0-1. Μάλιστα στο 25’ ο Λεβαντόφσκι με άπιαστο σουτ από τα όρια της περιοχής έκανε το 0-2 για τους Βαυαρούς, ενώ στο 31’ και στο 33’ ο Νόιερ είπε όχι σε σουτ των Κλος και Ντόαν.

Η Μπάγερν πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα προηγούμενη με 3 γκολ, καθώς στο 45+1’ ο Λεβαντόφσκι γύρισε από το πέναλτι και με σουτ έγραψε το 0-3.

Στο 47ο λεπτό ο Νόιερ είπε όχι σε σουτ του Γκεμπάουερ από το πέναλτι, ενώ στο 50’ η Μπάγερν είχε δοκάρι με τον Λεβαντόφσκι. Και τελικά στο 51’ ο Λεβαντόφσκι σέντραρε από δεξιά και ο Μίλερ με πλασέ από κοντά έκανε το 0-4.

Στο 59’ η Αρμίνια έφυγε στην κόντρα, η άμυνα της Μπάγερν ήταν στο πουθενά και ο Ντόαν με διαγώνιο σουτ από δεξιά μείωσε σε 1-4.

Μάλιστα στο 77ο λεπτό η Μπάγερν έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τολισό, που γκρέμισε τον Κλος κι όμως στο 80’ οι Βαυαροί είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Μαρτίνεθ.

ΑΡΜΙΝΙΑ: Ορτέγκα Μορένο, Φαν ντερ Χόουρν, Ντε Μεδίνα (83’ Μπέχρεντ), Πίπερ, Λοκοκούι, Γκεμπάουερ (70’ Γιαμπό), Χαρτέλ (90’ Έντμουντσον), Πριτλ, Κούντσε (70’ Σίπλοκ), Κλος, Ντόαν (90’ Ζόιφερτ)

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Αλάμπα, Ζίλε, Ερναντές (90’ Ντέιβις), Παβάρ, Γκορέτσκα (65’ Μαρτίνεθ), Μίλερ, Τολισό, Λεβαντόφσκι (86’ Τσούπο Μότινγκ), Κομάν (86’ Μουσιάλα), Γκνάμπρι (65’ Κόστα)