Το σημερινό τηλεοπτικό μενού των τηλεοπτικών μεταδόσεων είναι γεμάτο. Δράση υπάρχει στο Πρωτάθλημα CYTA με την αναμέτρηση μεταξύ της Νέας Σαλαμίνας και της Καρμιώτισσας.
Από εκεί και πέρα, υπάρχει αγωνιστική δράση και στη Β’ Κατηγορία της Κύπρου, αλλά και στα ευρωπαϊκά γήπεδα.
Τέλος, για τους λάτρεις του τένις, της καλαθόσφαιρας, αλλά και της πυγμαχίας υπάρχει επίσης αρκετή δράση.
Το σημερινό τηλεοπτικό πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων:
Cytavision Sports1HD
18:20 Ώρα για μπάλα: Εκπομπή (Ζ)
19:00 Πρωτάθλημα Cyta: Νέα Σαλαμίνα – Καρμιώτισσα (Ζ)
Cytavision Sports2HD
19:00 Πρωτάθλημα β’ κατηγορίας: Αχυρώνας Ονήσιλος – ΕΝΠ (Ζ)
Cytavision Sports4HD
19:30 Ιταλικό πρωτάθλημα: Έμπολι – Ουντινέζε (Ζ)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα: Λέτσε Σασσουόλο (Ζ)
Cytavision Sports5HD
07:30 Τένις (Τουρνουά ATP 1000): Σανγκάι/ 3η ημέρα (Ζ)
19:30 Καλαθόσφαιρα (ΟΠΑΠ Basket League): ΑΠΟΠ – ΕΘΑ (Ζ)
Cytavision Sports6HD
20:00 Φόρμουλα 1: Γκραν Πρι Κατάρ/ Προκριματικά (Ζ)
Cytavision Sports7HD
21:00 Ιππόδρομος: Χωρίς Παρωπίδες/ εκπομπή (Ζ)
Cablenet Sports 2 HD
22:00 Τσάμπιονσιπ: Μπέρμινγχαμ – Γουέστ Μπρομ (Ζ)
Cablenet Sports 3 HD
20:00 Πετόσφαιρα (Σουπερ Καπ/ Γυναίκες): Oλυμπιάδα – ΑΕΛ (Ζ)
Primetel 2
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Μπιλμπάο – Αλμερία (Ζ)
Primetel 3
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα (Β’ κατηγορία): Αλπαθέτε – Λεβάντε (Ζ)
Novasports Prime
21:15 Καλαθόσφαιρα (Ευρωλίγκα): Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (Ζ)
Novasports Start
21:30 Καλαθόσφαιρα (Ευρωλίγκα): Βαλένθια – Μονακό (Ζ)
Novasports2HD
19:00 Γερμανικό πρωτάθλημα (Β’ κατηγορία): Καϊζερσλάουτερν – Αννόβερο (Ζ)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Στρασμπούρ – Ναντ (Ζ)
Novasports3HD
21:00 Γερμανικό πρωτάθλημα: Γκλάντμπαχ – Μάιντς (Ζ)
Novasports4HD
21:30 Καλαθόσφαιρα (Ευρωλίγκα): Μπασκόνια – Ρεάλ Μαδρίτης (Ζ)
Novasports5HD
15:30 Αγώνες πυγμαχίας: Friday Fights 36 (Ζ)
20:45 Καλαθόσφαιρα (Ευρωλίγκα): Φενέρμπαχτσε – Αρμάνι Μιλάνο (Ζ)
03:00 Αγώνες πυγμαχίας: Fight Night 15 (Ζ)
Novasports6HD
07:30 Τένις ( Τουρνουά WTA 1000): Κίνα/ Προημιτελικός (Ζ)
09:30 Τένις ( Τουρνουά WTA 1000): Κίνα/ Προημιτελικός (Ζ)
11:30 Τένις ( Τουρνουά WTA 1000): Κίνα/ Προημιτελικός (Ζ)
14:30 Τένις ( Τουρνουά WTA 1000): Κίνα/ Προημιτελικός (Ζ)