HomeSlider''Τριάρα'' και κορυφή !

”Τριάρα” και κορυφή !

Ο Απόλλωνας επικράτησε με 3-0 της Δόξας στο μεταξύ τους παιχνίδι στο Τσίρειο Στάδιο, πήρε το πολύτιμο τρίποντο και ”έπιασε” κορυφή με 21 βαθμούς (Η ΑΕΚ η οποία βρίσκεται στους 20 έχει παιχνίδι λιγότερο).

Η ομάδα του Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ, προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με τον Νταμπό, ο οποίος έκανε το 1-0 έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Χαμάς. Το σκορ αυτό ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δέυτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 58ο λεπτό υπήρξε τράβηγμα του Κοβάσεβιτς στον Νταμπό εντός περιοχής, με την φάση να πηγαίνει στο οn-field review και να σφυρίζεται πέναλτι υπέρ του Απόλλωνα, πέναλτι το οποίο  στο 64′ ο Ζράντι μετέτρεψε σε γκολ για το 2-0 της ομάδας του.

Στο 74′, ο διαιτητής δίνει νέο πέναλτι στον Απόλλωνα σε σπρώξιμο του Μέσκα στον Νταμπό, το οποίο μετατρέπει σε γκολ ο Χαμάς αυτή την φορά ”τελειώνοντας” ουσιαστικά το παιχνίδι και σφραγίζοντας τη νίκη του Απόλλωνα.

Απόλλων: Γιοβάνοβιτς, Χαμάς, Μαυρίας, Γιοβάνοβιτς, Ρομπέρζ, Κολ, Χάμπος (Τζουμ 72′), Ζράντι, Αλμπάνης (Ιλιεφ 57′), Νταμπό, Πίττας (Στορ 11′)

Δόξα: Σισκόφσκι, Αντενόν, Οικονομίδης, Κοβάσεβιτς (Μέσκα 74′), Λαφράνς, Μπαλντέ (Ολιβέιρα 82′), Αντάμοβιτς (Μπένι 74′), Στυλιανού, Καραμανώλης (Τιτζανί 83′), Καλλής, Σασί

Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος
VAR: Χριστοδούλου Κυριάκος
AVAR: Πέτρου Πέτρου