HomeApp Push Notification''ΤΡΕΛΟ'' παιχνίδι, εφτά γκολ και μεγάλη νίκη στο 94' για την ΑΕΚ!

”ΤΡΕΛΟ” παιχνίδι, εφτά γκολ και μεγάλη νίκη στο 94′ για την ΑΕΚ!

Μετά από ένα ”τρελό” παιχνίδι στην ΑΡΕΝΑ όπου σημειώθηκαν εφτά γκολ, η ΑΕΚ ήταν η μεγάλη νικήτρια. ”Χρυσός” σκόρερ στο 94′ ο Φαράζ!

Το μάτς:

Στο πρώτο μέρος είχαμε ένα φοβερό παιχνίδι από πλευράς θεάματος.

Στο 2′ ο Στρούσκι έκανε ένα συρτό σουτ, εύκολα ο Πίριτς. Η ΑΕΚ απάντησε στο 6′ στις ευκαιρίες μέσα από μια κομπίνα από κόρνερ, ο Άλτμαν έπιασε το σουτ δεν βρήκε όμως στόχο.

Ο Άρης ανέβασε στροφές και στο 20′ με μια βολίδα από Στρούσκι άνοιξε το σκορ.

thumbnail preview 10 1

Έξι λεπτά αργότερα ο Γκομίς έκανε τις προσποιήσεις για να πλασάρει στην συνέχεια για το 0-2.

thumbnail preview 13 2

Στο 28′ η ΑΕΚ έχασε την πρώτη της μεγάλη ευκαιρία για να μειώσει με σουτ του Γκιούρσκο, ο Βάνα όμως είχε την απάντηση.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Άλτμαν από κοντά έκανε το 1-2!

thumbnail preview 9 1

Η ΑΕΚ δεν έμεινε εκεί και πέτυχε 2ο γκολ σε ένα δίλεπτο με τον Λόπες για το 2-2!

thumbnail preview 14 1

Έτσι μετά από ένα ”τρελό” πρώτο μέρος οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-2.

Στο δεύτερο μέρος ήταν η ομάδα του Άρη που μπήκε πιο δυνατά και μόλις στο 49′ σκόραρε με τον Μπαμπίκα αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Στο 61′ ο Στεπίνσκι λίγο έλειψε να κάνει το 2-3 αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Άλτμαν μετά από τριπλή προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για την ολική ανατροπή!

thumbnail preview 6 1

Tο ”τρελό” ματς είχε και συνέχεια. Στο 77′ ο Γκομίς μετά από φοβερή κάθετη του Κακόριν έγραψε το 3-3!

thumbnail preview 4 1

Τρία λεπτά αργότερα ο Μπένγκτσον απέναντι από τον Πίριτς αστόχησε και έχασε την ευκαιρία για να βάλει μπροστά την ομάδα του.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα έπαιρναν από έναν βαθμο, στο 94′ ο Φαράζ σκόραρε για το 4-3 και έδωσε ένα τεράστιο τρίποντο στην ομάδα του!

ΑΕΚ (Λ. Ολτρα) Πίριτς, Τόμοβιτς, Λέδες, Φαράζ, Λόπες, Γκαρσία, Μιλίτσεβιτς, Ροσάλες, Πονς, Γκιούρσκο, Άλτμαν.

Στον πάγκο οι: Γκόρντιτς, Τούμπας,  Γκονζάλεθ, Κάσας, Σανρούρχο, Ρομό, Ολατούτζι, Εγγλέζου, Ναούμ, Μπέιτς.

Αρης (Α. Σπιλέφσκι) Βανά, Καζού, Μποακί, Ντελμίρο, Μουσούντα, Ζόκε, Στρούσκι, Μπένγκτσον, Μπαμπίκα, Στεπίνσκι, Γκομίς

Στον πάγκο: Xρυσοστόμου, Σοφρωνίου, Γιαντάλ, Πηλέας, Μπράουν, Σικόρσκι, Σπόλιαριτς, Γιαγκό, Γιαμπλόνσκι, Ντζαβέ, Κακόριν

Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
VAR: Σολωμού Δημήτρης
AVAR: Γεωργίου Παύλος